logo dfinance

Doradca kredytowy dla firm, jak znaleźć dobrego doradcę firmowego?

Doradca kredytowy dla firm

Znalezienie najtańszego kredytu dla działalności gospodarczej stanowi ciężkie wyzwanie, gdy na polskim rynku działa kilkanaście dużych banków. Aby Kredyt był idealnie skrojony pod firmę warto w tym celu zwrócić się do profesjonalnego doradcy kredytowego, adresowanego do działalności gospodarczych. Jak jednak znaleźć doradcę z odpowiednim zapleczem wiedzy mającego doskonałe doświadczenie w branży kredytowej?

Mnogość biur kredytowych z kredytami dla firm

Każde biuro kredytowe, a przynajmniej ich przeważająca większość posiada w swojej ofercie produkty dla biznesu. Bankowe kredyty dla firm nie koniecznie jednak są dobrze wykorzystywane przez doradców, którym brakuje doświadczenia we współpracy z klientem biznesowym. Wtedy też przedsiębiorca może trafić na drogi kredyt, w ogóle nie odpowiadający przy specyfice jego biznesu. Skutkuje to wieloma frustracjami i problemami w spłatach. Warto zapoznać się z opiniami na temat biur oraz świadczenia przez nich kredytów dla biznesu. Oferta kredytów dla firm to za mało, ważne jest odpowiedni czynnik ludzki, czyli doradca z wiedzą i doświadczeniem. Większe biura, jak dFinance.pl mają tą świadomość, posiadając pośredników dedykowanych dla kredytów firmowych.

Skuteczny i konkretny doradca kredytowy dla firm

Niezbędnym działaniem w procesie szukania kredytu dla swojej firmy jest zwrócenie uwagi na doświadczenie doradcy bądź pośrednika kredytowego. Warto też sprawdzić poziom jego wiedzy poprzez dopytanie o interesujące nas kwestie. Internet to ogromna skarbnica wiedzy, warto też poszukać opinii o doradcy kredytowym który przyciągnął naszą uwagę. Skuteczny i konkretny doradca kredytowy dla firm posiada rozległą wiedzę z zakresu bankowości, finansów, rachunkowości dzięki czemu jego działanie powoduje wysoką przyznawalność kredytów.

Dobry doradca kredytowy dla firm jest niezależny

Doradcy kredytowi specjalizujący się w kredytach firmowych mogą być zatrudnieni przez bank lub firmę pożyczkową i pracować dla nich. Tacy doradcy zazwyczaj przedstawiają ofertę jednej instytucji zachwalając ją i polecając. Ale czy to najlepsza dostępna oferta na rynku? Czy nie znajdziemy nic tańszego? Przecież każda branża ma swoją specyfikę i nie jest powiedziane, że akurat bank polecany przez doradcę będzie w tym przypadku najlepszy.

Dlatego też warto wybrać doradcę kredytowego dla firm grupującego w swojej działalności wiele ofert bankowych i poza bankowych. Porównanie ofert pozwoli wybrać zdecydowanie najtańszą, dzięki czemu firma nie będzie obciążona przesadnymi kosztami odsetkowymi i prowizyjnymi. W tym przypadku doradca jest w stanie dużo lepiej dostosować ofertę do indywidualnej potrzeby przedsiębiorcy.

Doradca kredytowy dla firm, jaki powinien być?

Osoba określająca się jako doradca kredytowy dla firm powinna być rzetelna, doświadczona, mająca wyczucie branży. Dobrze jakby była też terminowa i umówienie się z nią nie stanowiło większego problemu. W kredytach firmowych wymagane jest dużo większe zainteresowanie doradcy kredytowego niż w kredytach dla osób fizycznych. Doradca bada sytuację firmy w BIK-u, historię kredytową, poziom zakredytowania. Kolejno prześwietla papiery dochodowe, kondycję finansową firmy, spotyka się z właścicielami. Dopiero na postawie tak szczegółowych informacji jest w stanie przygotować odpowiednią ofertę dla swojego klienta. Dobry kontakt doradcy z właścicielem firmy w procesie starania się o kredyt stanowi klucz do jego szybkiego uzyskania.

Kompetentny doradca kredytowy dla firm przedstawi 2-3 oferty dla swojego klienta na różne okresy czasu, charakteryzujące się inną specyfikacją. To przedsiębiorca decyduje o możliwości wcześniejszej spłaty kredytu, dodatkowym ubezpieczeniu.

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839

Zostaw Swój numer - oddzwonimy

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839