logo dfinance

Blog

kredyt gotówkowy

Czy osoba bezrobotna może zaciągnąć kredyt?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które nie posiadają stałego zatrudnienia, a potrzebują dodatkowych środków na realizację swoich celów życiowych. Wbrew pozorom możliwości uzyskania kredytu przez osoby bezrobotne istnieją, jednak wiążą się one z pewnymi ograniczeniami i wymaganiami. W niniejszym artykule omówimy różne aspekty związane z kredytami dla osób bez stałego zatrudnienia.

Czytaj dalej
uścisk dłoni nad umową

Jak udowodnić stabilność dochodów przy umowie zleceniu?

Pracując na podstawie umowy zlecenia, należy zdawać sobie sprawę, że banki i inne instytucje finansowe mogą traktować taką formę zatrudnienia jako mniej stabilną niż umowę o pracę. Zatem, jak uzyskać kredyt z umową zlecenia? Warto na początku zrozumieć różnice między poszczególnymi rodzajami umów cywilnoprawnych, takimi jak umowa zlecenie, umowa o dzieło czy kontrakt B2B, oraz jak wpływają one na ocenę naszej zdolności kredytowej.

Czytaj dalej
młotek sędziowski na pieniądzach

Co to jest ustawa antylichwiarska?

Mianem ustawy antylichwiarskiej określa się wszystkie przepisy prawa umożliwiające walkę z lichwą. Ustawa ta jest kluczowa dla regulacji pożyczek pozabankowych, gdyż zwalcza nieuczciwe praktyki finansowe. Firmy pożyczkowe nie podlegały takiej kontroli jak banki, więc mogły z dużo większą dowolnością ustalać warunki spłaty.

Czytaj dalej
tło pieniędzy

Jak zyskać pieniądze na rozkręcenie biznesu, będąc młodym przedsiębiorcą?

Rozkręcenie własnego biznesu to marzenie wielu młodych ludzi, którzy pragną być niezależni finansowo i rozwijać swoje pasje. Jednak zanim to marzenie się spełni, trzeba zdobyć odpowiednie środki finansowe na rozpoczęcie działalności. W artykule przedstawiamy kilka możliwości pozyskania pieniędzy na rozkręcenie biznesu, będąc młodym przedsiębiorcą.

Czytaj dalej
znak banku

Gdzie można uzyskać kredyt oddłużeniowy na korzystnych warunkach?

Kredyt oddłużeniowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które borykają się z problemem zadłużenia. Pozwala on na konsolidację wszystkich zobowiązań w jedno, co ułatwia kontrolę nad finansami i może przyczynić się do obniżenia kosztów obsługi długu. W Polsce istnieje wiele instytucji finansowych, które oferują tego rodzaju produkty, jednak nie wszystkie z nich mają atrakcyjne warunki. 

Czytaj dalej
wręczanie pieniędzy

Dlaczego firmy pozabankowe udzielają pożyczek bez zdolności kredytowej?

Firmy pozabankowe, zwane również instytucjami parabankowymi, to podmioty oferujące usługi finansowe na zasadach innych niż banki. Ich rosnąca popularność wynika głównie z elastyczności i szybkości działania, jak również z faktu, że są bardziej otwarte na udzielanie pożyczek osobom o niższej zdolności kredytowej.

Czytaj dalej
pieniądze w dłoni

Jakie firmy najczęściej korzystają z pożyczek?

W dzisiejszych czasach, przedsiębiorstwa z różnych sektorów coraz częściej sięgają po różnorodne formy finansowania, w tym również po pożyczki. W związku z dynamicznym rozwojem rynku oraz rosnącą konkurencją, firmy poszukują dodatkowych środków na inwestycje, rozbudowę czy poprawę płynności finansowej. W tym artykule przyjrzymy się, jakie branże najczęściej korzystają z pożyczek.

Czytaj dalej
zaświadczenie o dochodach

Zaświadczenie o dochodach a oświadczenie – czym to się różni?

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, gdy musi udokumentować swoje dochody. Wiele instytucji, takich jak banki i urzędy wymagają przedstawienia informacji o zarobkach w celu udzielenia kredytu czy przyznania świadczeń socjalnych. W takich sytuacjach pojawiają się dwa dokumenty, które mogą wydawać się podobne, ale mają istotne różnice – zaświadczenie o dochodach oraz oświadczenie o dochodach.

Czytaj dalej
kredyt gotówkowy

Jakie zabezpieczenia są najczęściej stosowane przy kredytach gotówkowych?

Kredyt gotówkowy to jedna z najpopularniejszych form finansowania różnych potrzeb, zarówno konsumpcyjnych, jak i inwestycyjnych. Aby zminimalizować ryzyko niewypłacalności klienta oraz zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami ze spłatą zobowiązań, banki stosują różne rodzaje zabezpieczeń.

Czytaj dalej
stos monet

Co rozumieć pod pojęciem spirali zadłużenia?

Spirala zadłużenia rozpoczyna się od zaciągnięcia pierwszego kredytu lub pożyczki. Kiedy przychodzi czas na spłatę, okazuje się, że nie mamy wystarczających środków finansowych. Wówczas decydujemy się na zaciągnięcie kolejnego zobowiązania, aby spłacić poprzednie, a dług rośnie. Osoby zadłużone często decydują się na konsolidację chwilówek czy restrukturyzację zadłużenia. Dowiedz się więcej!

Czytaj dalej