logo dfinance

Dobry doradca finansowy i pośrednik kredytowy cenieni na rynku pracy

Kredyt a pożyczka

Gospodarka w Polsce z roku na rok ma się coraz lepiej. Niesie to za sobą bogacenie się społeczeństwa. Rok w rok do naszych portfeli wpływa więcej gotówki. Bogacenie się to także większa skłonność do wydawania oraz zaciągania kredytów. Warto jednak mądrze się zadłużać. Mądrze czyli z planem i perspektywą na przyszłość a nie ślepym konsumpcjonizmem. Na pomoc w tym działaniu przychodzą specjaliści tacy jak doradca finansowy bądź pośrednik kredytowy.

Bankowy doradca kredytowy

Aby pracować jako bankowy doradca kredytowy nie trzeba mieć specjalistycznego wykształcenia. W większości banków wystarczy 2-3 tygodniowy kurs przygotowujący do pracy. Z reguły wymagane jest wyższe wykształcenie choć nie jest to regułą. Dlatego też kiedy staramy się o kredyt i idziemy do banku nie wiemy na kogo tam trafimy. Czy nie np. na pracownika który dopiero uczy się zawodu. Czy ktoś taki jest wiarygodny aby pomagać nam z finansowaniem na rozwój firmy nawet na 600 tyś zł rozłożone na 10 lat? Oczywiście nie zakładamy że każdy w bankach jest zielony, warto jednak wybierać doświadczonych doradców bankowych.

Pośrednik kredytowy działający na własny rachunek

Osoba zajmująca się pośrednictwem kredytowym również nie musi mieć odpowiedniego doświadczenia. Jedyne co musi uzyskać wpis do rejestru pośredników kredytowych prowadzony przez KNF. Dlatego też warto wybierać doświadczone biura pośrednictwa kredytowego aby nie trafić na kogoś komu może brakować wiedzy. Polecaną firmą pośrednictwa kredytowego w Polsce nie wątpliwie będzie dFinance.pl.

Pośrednik kredytowy i doradca kredytowy jacy muszą być

Cierpliwość i przyjazny kontakt z klientami to chyba 2 najważniejsze atrybuty specjalisty w zakresie kredytowania. Oczywiście element wiedzy i doświadczenia jest oczywisty, bez tego nie da się być dobrym i wiarygodnym specjalistą w zakresie pozyskiwania kredytów. Pośrednik kredytowy musi posiadać informacje o obecnych ofertach banków. Te zmieniają się co 2-3 mieś a przy kilkunastu bankach jest to nie lada wyczyn, aby za nimi nadążyć.

Doświadczenie pośrednika kredytowego

Jak wspomnieliśmy wyżej niezwykle ważnym elementem jest doświadczenie doradcy. Jeśli doświadczenie połączone jest z umiejętnością logicznego myślenia i analizą czynników mówimy o doradcy kompetentnym.

Umiejętności sprzedażowe pośrednika kredytowego

Różne jest podejście do kompetencji sprzedażowych pośredników kredytowych. Części firm na pewno zależy na maksymalizacji sprzedaży i będą na nie zwracać uwagę. Firmy z renomą na rynku takie jak dFinance.pl nie będą na to zwracały uwagi. Ważniejsze od tego czy pośrednik wciśnie kredyt klientowi będzie to jak do niego podchodzi, czy dobrze diagnozuje potrzeby klienta. Sprzedaż kredytów, które nie będą korzystne dla klienta nie będzie powodem do dumy.

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839

Zostaw Swój numer - oddzwonimy

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839