logo dfinance

Dokumenty do kredytu konsolidacyjnego, co przygotować?

Dokumenty do konsolidacji kredytów

Kredyt Konsolidacyjny, co potrzebne, pomoc w uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego

Aby sprawnie przeprowadzić proces konsolidacji zobowiązań klienta, warto już zawczasu pomyśleć co będzie potrzebne. Jakie potwierdzenie dochodu, jaki dokument potwierdzający zamykane zobowiązania. Mądra pomoc klientowi pozwoli, dzięki konsolidacji kredytów zmniejszyć ratę nawet o 50 % wobec obecnie płaconej.

Banki okresowo proponują liczne promocje dotyczące kredytów konsolidacyjnych. Dobry doradca czy pośrednik kredytowy zawsze jest na bieżąco z najlepszymi ofertami i najniższym RRSO.

Banki są w stanie skonsolidować wszystkie zobowiązania klientów widoczne w Biurze Informacji Kredytowej, takie jak:

– Karty kredytowe

– Kredyty gotówkowe

– Kredyty konsolidacyjne

– Limity w koncie

– Debety

– Kredyty obrotowe

– Kredyty odnawialne

Jeśli jakiś zobowiązań nie ma w BIK, do konsolidacji zawsze można dobrać wolną gotówkę. Wtedy klient sam zamyka swoje pozostałe zobowiązania jak pożyczki, długi u rodziny czy prywatnych pożyczkodawców.

 

Dane Kredytobiorcy do kredytu konsolidacyjnego

Podstawowym dokumentem, umożliwiającym uzyskanie oferty konsolidacji jest dowód osobisty klienta. Tylko klienci z potwierdzoną tożsamością, za pomocą danych takich jak pesel, seria i nr dowodu są w stanie uzyskać ofertę kredytu. Dokumentem potwierdzającym dane klienta może być także paszport. Do uzupełnienia wniosku, będą potrzebne jeszcze informacje takie jak nazwisko rodowe matki klienta, numer telefonu czy stan cywilny.

Udokumentowanie dochodu do kredytu konsolidacyjnego 

Najogólniej, bank potrzebuje od nas jednego z dwóch dokumentów dochodowych, 3 ostatnich przelewów od pracodawcy lub zaświadczenia o wynagrodzeniu. W wyjątkowych sytuacjach bank może poprosić o całościowy wyciąg z historii rachunku klienta bądź potwierdzenie o odprowadzaniu składek z ZUS. Zwracając się do kompetentnych doradców kredytowych np. do dFinance.pl oszczędzimy sobie czasu i biegania za dokumentami. Doradcy gwarantują uzyskanie kredytu z minimum dokumentów.

W przypadku emerytów i rencistów takim dokumentem jest ostatni przelew świadczenia, ostatni dokument waloryzacji bądź pasek od listonosza.

Przy działalności gospodarczej banki wymagają KPiR lub PIT. Tutaj jednak wszystko zależy od poziomu oferty i podejścia banku. Tutaj niezbędnym będzie kontakt z profesjonalnym pośrednikiem w kredytach firmowych. Specjalista pomoże uzyskać najtańszy możliwy kredyt z minimum dokumentów.

Potwierdzenie konsolidowanych zobowiązań do kredytu konsolidacyjnego

Aby udowodnić przed bankiem, że chcemy zamknąć nasze pożyczki i kredyty musimy dostarczyć określone dokumenty potwierdzające ten fakt. Wyróżnić możemy:

Umowa kredytowa konsolidowanego zobowiązania

Dokument najczęściej żądany przez banki. Zawiera wszystkie szczegółowe informacje jak nr umowy kredytu, datę zawarcia czy nr rachunku do spłaty. Jest najbardziej wiarygodnym dokumentem. Przy konsolidowaniu np. 10 zobowiązań z sektora poza bankowego jest to nieco uciążliwy sposób dokumentacji. Pożyczki uruchamiane online, gubione umowy to częsty przypadek u klientów.

Harmonogram konsolidowanego zobowiązania.

Dostarczenie harmonogramu również jest dla banku bardzo wiarygodnym potwierdzeniem, zawiera nr kredytu, datę zawarcia oraz rachunku do spłaty zobowiązania.

Ostatnie potwierdzenie płatności raty konsolidowanego zobowiązania.

Dostarczenie wygenerowanego przelewu, ostatniej płatności kredytu. Taki dokument również zawiera nr konta do spłaty czy nr kredytu. Bardzo prosty i szybki sposób udokumentowania swoich zobowiązań przeznaczonych do konsolidacji, szczególnie w przypadku klientów korzystających z bankowości internetowej.

Oświadczenie konsolidacyjne.

Dokument stosowany przez wybrane banki, zazwyczaj w kwotach konsolidacji, nie przekraczającej 50 tyś zł. Klient wskazuje nr konta do zamknięcia swojego zobowiązania. Bank nie żąda od niego żadnych wiążących dokumentów. Najprostsza forma, najmniej uciążliwa dla klientów. Stosowana bardzo często w przypadku biur pośrednictwa kredytowego, np. w dFinance.pl

Kredyt konsolidacyjny na oświadczenie, czy to możliwe?

Banki oferują także uproszczoną procedurę, choć na odpowiednio niskie kwoty. Kredyty konsolidacyjne na oświadczenie o wykazywaniu dochodu, to produkty o ograniczonej liczbie formalności. Kredyt bez dokumentów dochodowych klienta, zazwyczaj banki w tej formie pożyczają do 30 tyś zł.

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839

Zostaw Swój numer - oddzwonimy

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839