Stosunkowo duża liczba polskich pracowników, zatrudniona jest na umowę zlecenia. Dla pracodawców umowa zlecenie stanowi  formę tańszego zatrudnienia w porównaniu do umów o pracę. Pracownik jednak ma gorsze warunki, mniejszą stabilizację. Dotyczy to także możliwości korzystania z kredytów bankowych. Banki cenią sobie stabilne zatrudnienie u swoich klientów. Zdecydowanie wolą kredytować klienta zatrudnionego na umowę o pracę z czasem nieokreślonym, niż takiego, który jest zatrudniony na rok, czy 2 lata na umowę zlecenia.

Gdzie w takim razie szukać pomocy, jeśli pracujemy na umowę zlecenie, jaki bank zgodzi się udzielić nam kredytu rozłożonego na następne 10 lat, przy czasie pracy na 2 lata do przodu. Umowa zlecenie a kredyt bankowy, zapraszamy do wpisu.

Umowa zlecenia a kredyt gotówkowy

Wnioskując o kredyt gotówkowy, czy to w przypadku pracy na umowie zlecenia, czy jakimkolwiek innym zatrudnieniu pamiętać należy o kilku kwestiach. Pierwszą ważną rzeczą jest zdolność kredytowa. Należy zastanowić się czy możemy uzyskać kredyt gotówkowy, czy konsolidację kredytów z dobraniem gotówki. Profesjonalne wyliczenie oferty pomoże nam zrobić doradca bądź pośrednik. Samemu nie zawsze jesteśmy w stanie określić poziomu zdolności kredytowej. Kolejną rzeczą jest nie posiadanie zaległości w spłatach rat. Jeśli mamy 2-4 dni zaległości na którymś z naszych kredytów bankowych, zdecydowanie lepiej będzie je spłacić, odczekać 2 dni ( tyle zajmuje aktualizacja spłaty w BIK) po czym złożyć wniosek.

Czasowa umowa zlecenia jest tylko jednym z czynników uwzględnianych przez bank. Banki różnie podchodzą do klientów z umowami zlecenia. Jedne wymagają czasu nieokreślonego umowy, inne są w stanie kredytować klienta, nawet jeśli jego umowa zlecenia wygasa za rok. Warto zwrócić się do doradcy kredytowego w przypadku posiadania czasowej umowy zlecenia. Specjalista pomoże dopasować nasze okresy umowy do odpowiedniego banku.

Umowa zlecenia a kredyt konsolidacyjny

W przypadku kredytu konsolidacyjnego sytuacja wygląda bardzo podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych. Warto zagłębić się w wymogi banków, w ich podejście do umów zlecenia. Jeden z banków będzie uznawał umowy zlecenia trwające minimum od roku i na czas nieokreślony, innemu wystarczy taka podpisana pół roku temu, na najbliższe 10 miesięcy.

Przy trafieniu na dobrego doradcę kredytowego najważniejszą rzeczą będzie posiadanie umowy zlecenia od minimum 3 miesięcy. Z czasowością umowy nie powinno być już żadnego problemu. Jeśli mają państwo pytania jak bank podejdzie do dochodu z umowy zlecenia w państwa sytuacji, zapraszamy do kontaktu.