logo dfinance

Kredyt dla firm bez dochodu. Czy mając stratę możemy dostać kredyt?

Firmy z brakiem dochodu a kredyt

Jako pośrednicy kredytowi, bardzo często spotykamy się z firmami, które nie wykazują dochodu. Czy rzeczywiście większość biznesów w Polsce tak źle sobie radzi czy jest to tylko kwestią unikania podatków? Czy firmy bez dochodu mają czego szukać w bankach? Normalną sprawą jest, że nikt z nas nie lubi płacić podatków. Przez to niektórzy przedsiębiorcy decydują się na optymalizację mającą na celu zminimalizowanie podatków, co z kolei prowadzi  do widocznej straty w dokumentach finansowych firmy. Strata może być też spowodowana sporymi środkami wydanymi na inwestycję, rozwój firmy.

Zdolność kredytowa a bankowy kredyt dla firmy

Większość banków określa zdolność kredytową za pomocą prostego działania. Dochód klienta netto, taki który wychodzi po opłaceniu wszystkich podatków *50 %. Czyli klient może przeznaczyć maksymalnie połowę swojego dochodu na raty bankowe. Co w sytuacji jeśli firma nie wykazuje dochodu? Niestety banki które w ten sposób podchodzą do sprawy nie pomogą. Firmy bez dochodu wykazywanego muszą szukać innych możliwości.

W tej sytuacji niezbędna będzie pomoc profesjonalnego doradcy lub pośrednika kredytowego. Potrafi on bowiem uzasadnić dlaczego klient nie wykazywał dochodu w ostatnim okresie, bądź uruchomić kredyt na podstawie samego przychodu. Bank widząc, że klient posiada stabilne wpływy, ma przez długi okres regularnie klientów zapewniających przychód jest w stanie kredytować klienta.

Bankowy kredyt dla firmy na PIT czy na KPIR

Nie jest koniecznym dostarczanie do banku kompletu dokumentów dochodowych. Różnie banki podchodzą do tej kwestii. Jedne banki wymagają od klienta ostatniego rozliczonego PIT-U a innym wystarczy zbiorczo rozliczona Książka Przychodów i Rozchodów z całego roku. Na etapie analizy bank oczywiście może żądać innych dokumentów nie mniej co do zasady potrzebuje zazwyczaj jeden z nich. Dlatego rolą pośrednika jest zapoznanie się z dokumentami dochodowymi i wnioskowanie na dokumencie, który zapewnia większe szanse na przyznanie kredytu. Doradcy czy pośrednicy na podstawie swojego doświadczenia zawodowego są w stanie określić w jakim banku jaką kwotę jesteśmy w stanie uzyskać na prowadzoną przez nas działalność.

Kredyt dla firmy na oświadczenie

Możliwym jest także uproszczony scenariusz procedowania firm. Wnioskowanie bez dokumentów dochodowych. Klient oświadcza swój dochód generowany z działalności na wniosku kredytowym. Banki oferują wtedy odpowiednio mniejsze kwoty, ponieważ nie są to kwoty rzędu do 500 tyś zł jak w przypadku dokumentów dochodowych, ale maksymalnie 50 tyś zł. Wiele osób prowadzących działalności gospodarcze nie zawsze ma czas na zbieranie dokumentów dochodowych, składanie ich w banku. Potrzebują uproszczonej procedury przyznania kredytu, a taką niewątpliwie są kredyty na oświadczenie dla firm.

Kredyt dla firmy na podstawie obrotu na rachunku

Kolejną możliwością, z której warto skorzystać w przypadku braku zdolności kredytowej są kredyty przyznawane na podstawie obrotów na rachunku firmowym. Bank poprosi klienta o wyciąg z historii rachunku firmowego z ostatnich trzech miesięcy. Zsumuje kwoty wpływów wydatków i na tej podstawie zdecyduje o przyznaniu kredytu. Jest to dobre rozwiązanie w okresie sporych kosztów jakie ponosi firma, w przypadku firmy bez dochodu.

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839

Zostaw Swój numer - oddzwonimy

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839