Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

Przejściowe problemy natury finansowej mogą się pojawić u każdego z nas. Ważne aby odpowiednio wcześniej, podejść do problemu i zmierzyć się z nim. Odwlekanie stanowczych decyzji prowadzić może do pogłębienia problemu.

Takim problemem niewątpliwie jest nasze zadłużenie, w bankach oraz firmach z sektora poza bankowego. Odpowiednio wczesne rozwiązanie tzw. pętli kredytowej zapewni nam na dalszym etapie możliwość spłaty naszego zadłużenia.

Pierwszy kredyt na wyposażenie mieszkania, kolejny na zakup samochodu, do tego spłacana hipoteka. W dalszej kolejności pożyczka na wakacje dla dziecka, leki dla rodziców i już pojawia się problem z zadłużeniem. W pewnym momencie zauważamy, że płacone przez nas raty zbliżają się do wysokości dochodu, bądź go przekraczają. Jeśli znajdziemy się w podobnej sytuacji gdzie szukać pomocy? Czy nasz bank pomoże, czy wykręci się odmową ze względu na brak zdolności kredytowej. Najlepiej jest skierować się od razu, bez robienia zbędnych zapytań do profesjonalnego biura pośrednictwa kredytowego. Takim biurem jest dFinance.pl, doradca do którego zadzwonimy z pewnością zrobi wszystko aby wyprowadzić nas z spirali kredytów.

Aby uświadomić, czym jest konsolidacja kredytów dla zadłużonych, warto przedstawić samą definicję kredytu konsolidacyjnego.

Czym jest konsolidacja kredytów dla zadłużonych?

Konsolidacja, to nic innego jak połączenie swoich wszystkich zobowiązań w jedną ratę. Obejmuje ona spora gamę produktów bankowych, poza bankowych jak i prywatnych zobowiązań. Konsolidacji podlegają:

Zobowiązania bankowe

 • Kredyty gotówkowe
 • Kredyty konsolidacyjne
 • Karty kredytowe
 • Limity w koncie
 • Debety
 • Kredyty odnawialne
 • Kredyty obrotowe

Z sektora poza bankowego:

 • Pożyczki ratalne
 • Chwilówki
 • Limity udostępnione przez firmy pożyczkowe

Prywatne zobowiązania

 • Prywatna pożyczka pod zastaw mieszkania
 • Dług u członka rodziny
 • Pożyczka od znajomego
 • Zastawiony samochód
 • I wiele innych

W konsolidacji należy przedstawić dokumenty zamykanych pożyczek, kredytów. Nie trzeba tego robić w przypadku prywatnych zobowiązań. Bank traktuje takie zobowiązania jako dodatkowe środki wypłacane przy konsolidacji innych zobowiązań. Dokumentem potwierdzającym chęć zamknięcia kredytu bankowego może być umowa kredytowa, pierwsza strona harmonogramu bądź ostatnie potwierdzenie spłaty.

Konsolidacja kredytów dla zadłużonych, sposób na ratunek

Konsolidacja kredytów dla zadłużonych w gruncie rzeczy polega na tym samym co zwykła konsolidacja. Jest jednakże dużo cięższym zabiegiem. Konsolidacja dla zadłużonych kwalifikuje się pod trudne kredyty, czyli takie w których pośrednicy i doradcy kredytowi wykazać muszą się doskonałą znajomością branży i radzeniem sobie z problemami klientów. Dobrzy specjaliści mają w swoim portfelu oferty dla klientów z dużą ilością chwilówek, czy umowami na czas określony.

Kredyty dla osób zadłużonych nie są najtańszym rozwiązaniem finansowym. Banki w przypadku gorszych klientów naliczają odpowiednio większe prowizje. Nie mniej pomimo nieco droższych kredytów bankowych, dalej są one dużo tańsze od pożyczek poza bankowych. Pomimo minusów bankowych kredytów konsolidacyjnych dla osób zadłużonych w dalszym ciągu są to narzędzia, pozwalające wyjść na prostą.  Dzięki takiej pomocy klient zamienia kilka czy kilkanaście sztuk swoich pożyczek na jedną ratę bankową, rozłożoną nawet na 144 raty.

Niezbędna wiedza w kredytach konsolidacyjnych dla zadłużonych

Produkt niewątpliwie ratuje klientów w sytuacjach zacieśniania pętli kredytowej, bądź spadku dochodu. Aby starać się o kredyt klient jednak nie może mieć już wypowiedzianych umów czy komornika. Jeśli pojawiają się wpisy do BIG czy KRD doradca pomoże dogadać się z firmami. Niejednokrotnie dzięki podpisanym ugodom, planom spłaty klientom znikają wpisy do baz i mają uproszczoną drogę do uzyskania kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych. Warto zadzwonić do sprawdzonego doradcy kredytowego i zapytać go o swoją sytuację.