logo dfinance

Trudne kredyty. Przypadek kredytów firmowych.

Trudne kredyty dla firm

Dlaczego warto z nami podjąć współpracę?

Oferujemy pomoc naszym Klientom, którzy z wyżej wymienionych powodów mogą mieć trudność w uzyskaniu kredytu. Doradzamy Klientom, którzy są zmuszeni uzyskać kredyt gotówkowy, ale są wpisani do Krajowego Rejestru Dłużników. Poszukujemy rozwiązań dla kontrahentów z brakiem historii kredytowych. Jako pośrednik indywidualnie negocjujemy warunki kredytowania. Trudny kredyt firmowy to nasza specjalność. Dokładamy wszelakich starań, aby uzyskać finansowanie nawet w niejasnych sytuacjach. Negocjujemy na każdym etapie współpracy, aby uzyskać kredyt nawet w trudnych i skomplikowanych sprawach. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu. Nasi konsultanci z przyjemnością rozwieją wszelakie wątpliwości związane z uzyskaniem kredytu.

Prowadzenie działalności gospodarczej nie jest łatwą sprawą. Nawet jeśli mamy sprawdzony pomysł, plan działania, nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich czynników na które natrafimy podczas prowadzenia firmy. Dobry pomysł, zaparcie jest tylko połową sukcesu. Co w sytuacji jeśli pracujemy 3 mieś dla jednego kontrahenta i jego firma ogłosi upadłość.

Utrata płynności finansowej w przypadku firm to dosyć częste zjawisko. Chwilowe problemy ze zleceniodawcami, przy jednoczesnym obowiązku płacenia na czas podatków, wypłat dla pracowników mogą doprowadzać do problemów finansowych. Ważnym jest odpowiednio wcześniej przewidzenie możliwych problemów. Banki oferują kredyty obrotowe dla firm, dzięki którym nawet przejściowe problemy ułatwiają wyjście z dołka. Bezpieczna poduszka finansowa pomoże przetrwać gorsze chwile.

Co jednak w sytuacji kiedy przedsiębiorca spotyka się z odmową kredytowania? Dlaczego banki w niektórych sytuacjach nie są w stanie kredytować firm? Czy doradcy, pośrednicy kredytowi ściśle współpracujący z bankami mają większe możliwości niż my sami? W artykule postaramy się przedstawić najczęściej występujące powody odmów kredytów firmowych oraz zalecić pokonanie tych problemów.

Trudny kredyt firmowy wynikający z braku bądź niskiego dochodu

Naturalną rzeczą firmy jest inwestowanie zarobionych środków. Inwestycje prowadzą do wzrostu kosztu działalności, jednocześnie spadku dochodu. Większość banków traktuje klienta prosto, wylicza zdolność kredytową na podstawie dochodu. Klient z racji sporych środków włożonych w rozwój firmy niestety ma zbyt niski dochód aby bank zgodził się na kredytowanie.

Banki potrafią także traktować klienta „przychodowo”. Jeśli klient posiada niezbyt dobry dochód dobry doradca czy pośrednik kredytowy uzasadniają dlaczego tak jest. Opisują działanie klienta, argumentują na ile poniesione inwestycje poprawią dochód w przyszłości. Wtedy, nawet przy firmach na stracie banki zgadzają się na kredyty firmowe.

Trudny kredyt firmowy wynikający z nieterminowych płatności do ZUS/ US

Firmy stosunkowo często spotykają się z odmową, kiedy bank zauważy u nich problemy z płatnościami do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędu Skarbowego. W procesie przyznawaniu kredytu, bank poprosić może klienta o dostarczenie ostatnich 3 bądź 6 potwierdzeń przelewów do obu instytucji. Jeśli przelewy będą wykonywane nieterminowo będzie to stanowiło powód odmowy przyznania kredytu dla firmy.

Wszystko zależy od wymagań banków. Jedne z nich jak w przykładzie powyżej będą żądać od klienta historycznych przelewów, inne dostarczenia zaświadczeń o niezaleganiu. ZUS i US wystawiają zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami w 2-3 dni robocze. Czasem ZUS potrafi wydać taki dokument od ręki podczas jednej wizyty klienta. Jest z tym jednak biegania, na które nie każdy przedsiębiorca może mieć czas. Co w sytuacji kiedy klient posiada zaległość w płatnościach składek do ZUS czy US? Sytuacja powoduje, że obie instytucje nie wystawią zaświadczeń o niezaleganiu. Wtedy też, jedynym ratunkiem będzie staranie się o poza bankową pożyczkę

Jeśli spotkałeś / łaś się z jakimś problemem w procesie pozyskania kredytu firmowego zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą firmowym. Profesjonalny pośrednik z pewnością znajdzie wyjście z trudnej sytuacji i zapewni kredytowanie firmie.

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839

Zostaw Swój numer - oddzwonimy

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839