logo dfinance

Kredyt konsolidacyjny przy niskim dochodzie, czy zawsze jest możliwy?

Kredyt konsolidacyjny przy niskim dochodzie

Spora grupa banków wprowadza do swojej polityki kredytowej minimalne dochody klientów starających się o kredyt. Gdzie możemy starać się o kredyt konsolidacyjny przy niskim dochodzie? Zwracając uwagę na oficjalne dokumenty w zakresie kredytowania, znaleźć można dokładne minimalne wynagrodzenia właściwie dla poszczególnych instytucji. Dla jednej grupy banków minimalnym dochodem będzie klient zarabiający minimum 2 tyś zł, dla drugiej kredytowanie będzie możliwe już przy dochodzie 1200 zł. Nie będziemy publikować dokładnych kwot w omawianym przez nas temacie, ponieważ są one bardzo ruchome. Kwoty podane dziś, niekoniecznie będą obowiązywać za miesiąc czy dwa. Dlatego odsyłamy na strony banków, oraz instytucji poza bankowych aby sprawdzić obecne minima dochodowe.

Po co konsolidować kredyty przy niskim dochodzie?

Jeśli twój dochód jest tym z pogranicza minimum, z pewnością dobrze będzie zwrócić się do doradcy kredytowego. Specjalista z doświadczeniem w branży z pewnością pokieruje klienta do odpowiedniej instytucji, która przygotuje najlepsze oferty z uwzględnieniem dochodu klienta.

Przy niskim dochodzie klientów konsolidacja kredytów co do zasady zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Pozwoli ona zmniejszyć stosunek płaconych miesięcznych rat do wysokości wynagrodzenia. Wielu klientów, których raty zbliżają się już do wysokości ich wynagrodzenia zwraca się do nas po pomoc. W wielu przypadkach płacone raty wynoszą już 70 % wynagrodzenia. Przy dochodzi rzędu 1600 zł, nie pozostawiają zbyt wiele kosztów na życie, utrzymanie się. Dlatego dobrze przeprowadzona konsolidacja kredytów pomaga zmniejszyć wysokość raty. Średnia obniżka rat to ok 35-40 % wobec raty sprzed konsolidacji.

Jakie warunki spełnić aby otrzymać konsolidacje przy niskim wynagrodzeniu?

Warunki wymagane w tym przypadku nie odbiegają od klientów z wyższym wynagrodzeniem. Najważniejszym będzie spełnienie wymogu terminowych płatności swoich zobowiązań. Dzięki temu klienci będą bardziej godni zaufania przez banki oferujące konsolidacje. Koniecznym elementem będzie również potwierdzenie dochodu. Takim potwierdzeniem może być zaświadczenie od pracodawcy, 3 ostatnie przelewy bądź wyciąg z ZUS o wysokości odprowadzanych składek. Przy niemożności wykazania dochodu konsolidacja nie będzie możliwa. Kredyty na oświadczenie zazwyczaj nie są skierowane na spłatę innych zobowiązań.

Gdzie szukać pomocy w konsolidacji kredytów z niskim dochodem?

Najlepiej będzie skorzystać z pomocy doświadczonego biura kredytowego. Dla laików nie koniecznie interesujących się tematem może być ciężko trafić na bank dobrze podchodzący do klientów w niższym dochodem. Nie każdy bank zdecyduje się skonsolidować wszystkie zobowiązania klienta, co więcej nie każdy bank zrobi to tanio. W dobie ciągle zmieniających się ofert banków dobrze będzie skorzystać z doświadczenia profesjonalisty

Jeśli potrzebujesz pomocy, pojawiły się jakieś pytania które chciałby zadać zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na nie telefonicznie, mailowo. Możemy także skonstruować dla Ciebie aktualnie dostępne oferty.

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839

Zostaw Swój numer - oddzwonimy

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839