logo dfinance

Kredyt dla młodych osób, na co zwrócić uwagę, minimalny wiek.

Kredyt bankowy dla młodych osób, kredyt dla młodych gotówkowy, konsolidacyjny

Kredyt bankowy dla młodych osób, na co zwrócić uwagę?

Najczęstszym problemem młodych ludzi, podczas starania się o pozyskanie kredytu bankowego zazwyczaj jest brak stabilnego źródła dochodu. Łączenie studiów, szkoły z pracą zazwyczaj powoduje zatrudnianie młodych ludzi na umowach zlecenia, o dzieło czy częściowych formach umów. W jaki sposób, pomimo krótkich umów, częstych zmian pracy pozyskać finansowanie dla młodej osoby? Jak zrobić aby było to finansowanie bankowe?

Kredyt dla młodych, minimalny wiek

Jaki jest minimalny wiek, kiedy klient może uzyskać kredyt bankowy? Większość instytucji bankowych zgadza się na kredytowanie klienta już od 18 roku życia. Jeśli tylko klient legitymuje się dochodem, bank z pewnością zgodzi się uzyskanie stosunkowo niskiego kredytu. Niestety początkowo banki dają niższe kwoty, jeśli widzą że klienci spłacają takie zobowiązania terminowo, dopiero wtedy są w stanie uruchamiać wyższe kwoty. Warto zwrócić się z pytaniem do doradcy kredytowego, gdzie skierować się z pytaniem o kredyt. Nie wszystkie banki kredytują klientów od 18 roku życia. Są banki, które zgodzą się na udzielenie kredytu dopiero od 21 roku życia.

Kredyt dla młodych, koszt kredytu, RRSO

Najważniejszą rzeczą, w procesie starania się o kredyt jest dokładne zapoznanie się z warunkami oferty. Wskaźnikiem, najlepiej oddającym warunki kredytu będzie RRSO. Wskaźnik obrazuje koszt kredytu w ujęciu rocznym. Poziom RRSO oferowanego przez bank zazwyczaj mieści się w granicach od 8% do nawet 20% w ujęciu rocznym. Szczególnie w przypadku kredytu dla młodych, kredyty mogą być droższe. Banki nie mają zaufania do klienta, dlatego też dokładają wyższe prowizje bądź dodatkowe ubezpieczenia, stanowiące zabezpieczenie spłaty zobowiązania.

Kredyt gotówkowy dla młodych osób

W celu uzyskania kredytu gotówkowego, koniecznym będzie udokumentowanie dochodu przed bankiem. Klient może przedstawić zaświadczenie o dochodzie uzyskane od pracodawcy, bądź 3 ostatnie przelewy od pracodawcy. Do uzyskania kredytu jeden z dwóch dokumentów z pewnością wystarczy. Jeśli klient spotka się z odmową, ze względu na dochód niespełniający wymogów banku, warto zwrócić się o pomoc do pośrednika kredytowego. Specjaliści mają w ofercie także kredyty na oświadczenie, w których nie trzeba będzie wykazywać dokumentów dochodowych.

Kredyt bez historii dla młodych osób

Głównym powodem odmów udzielenia kredytu gotówkowego jest powołanie się na brak historii kredytowej. Banki nie ufają klientom z czystą kartą. Tym bardziej ważnym będzie świadomy wybór instytucji w której staramy się o uzyskanie kredytu. Nie wszystkie banki zgodzą się na kredytowanie młodego klienta bez historii kredytowej. Jeśli młody człowiek spotka się z odmową, dobrze jest nie robić więcej zapytań, zgłosić się do doświadczonego doradcy kredytowego, np. dFinance.pl

Jeśli masz pytania związane z kredytowaniem młodych ludzi zapraszamy do kontaktu. Nasi doradcy postarają się zdiagnozować problem oraz uzyskać finansowanie dla młodej osoby.

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839

Zostaw Swój numer - oddzwonimy

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839