logo dfinance

Co zrobić, aby obniżyć ratę kredytu gotówkowego?

Obniżenie raty kredytu gotówkowego

Szacuje się, że zdecydowana większość pracujących Polaków, posiada co najmniej jeden kredyt. Wpływ na taki stan rzeczy mają przede wszystkim rosnące koszty życia oraz wysokie ceny mieszkań. Niestety, kiedy okazuje się, że z różnych przyczyn obniżają się nasze miesięczne dochody, spłata dotychczasowych zobowiązań okazuje się wyjątkowo problematyczna. Co zrobić, aby odciążyć domowy budżet? Zdecydowanie najbardziej rozsądnym rozwiązaniem wydaje się obniżenie raty kredytu gotówkowego. Jak tego dokonać?

Kredyt  konsolidacyjny

Najchętniej wykorzystywanym sposobem na obniżenie raty kredytu, jest konsolidacja. Dzięki niej możliwe jest połączenie kilku różnych kredytów w jeden i – co za tym idzie – obniżenie wysokości raty. Mówiąc o zaletach konsolidacji warto również wspomnieć o łatwym zarządzaniu wszystkimi zobowiązaniami. Aktualnie zdecydowana większość banków oferuje tę formę kredytów, jednak trzeba pamiętać, że poza zaletami, posiadają one również swoje wady, takie jak wydłużenie okresu czy całkowitego kosztu kredytu.

Wydłużenie spłaty kredytu

Osoby, które zaczynają mieć problemy z ciągłością finansową, powinny jak najszybciej zgłosić tę sytuację do banku. Trzeba bowiem pamiętać, że instytucje bankowe niechętnie rozmawiają z osobami, które zalegają z wieloma ratami. Obecnie możliwe jest obniżenie raty kredytu poprzez wydłużenie okresu jego spłaty. To rozwiązanie – podobnie jak kredyt konsolidacyjny – ma swoje niewątpliwe zalety, ale i wady. Do tych drugich zaliczyć należy przede wszystkim to, że będziemy zobowiązani do zapłacenia wyższych odsetek.

Refinansowanie kredytu

Wysokość raty można również obniżyć poprzez przeniesienie kredytu do innego banku. Warto jednak pamiętać, aby przed wyborem konkretnej placówki, dokładnie porównać oferty kilku banków – w ten sposób będziemy mieli pewność, że ta którą wybierzmy, będzie dla nas najbardziej korzystna.

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839

Zostaw Swój numer - oddzwonimy

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839