logo dfinance

Szybkie pożyczki bankowe na ważne okazje, jak mądrze brać kredyty?

Kredyt gotówkowy na wakacje

Potrzeba nagłego zastrzyku finansowego pojawia się wielokrotnie w życiu każdego człowieka. Najważniejsze, aby decyzje o wzięciu szybkiego kredytu nie były podejmowane pochopnie. Chwilowy impuls jakim jest potrzeba gotówki będzie skutkować późniejszą konsekwencją spłacania wysokich comiesięcznych rat. Jak mądrze gospodarować krótkoterminowymi zobowiązaniami na ważne potrzeby życiowe? Czy szybkie pożyczki zawsze są dobrym rozwiązaniem? Postaramy się doradzić, w jakiej sytuacji życiowej takie finansowanie jest niezbędne a w jakich sytuacjach można by było zrobić to innymi sposobami.

Kiedy spotka nas nagła potrzeba pozyskania szybkiej gotówki, pojawia się też pokusa niegospodarnego dysponowania środkami. Emocje jakie spotykają nas w ważnych momentach życia skutecznie się do tego przyczyniają. Dlatego też najważniejsze jest planowanie i mądre zarządzanie pozyskanymi środkami.

Kredyt gotówkowy na rozwój i edukację

Najlepsza inwestycja, jest inwestycją w siebie. To mądre hasło jak najbardziej się sprawdza, jeśli tylko inwestujemy w siebie z głową. Mamy na siebie pomysł i nic złego nie ma w tym, że na większe wydatki, mające przyczynić się do naszego rozwoju pozyskujemy bankowy kredyt. Studia, wyjazd na renomowany zagraniczny staż mogą znacznie wpłynąć na nasze późniejsze zatrudnienie, co zapewni wielokrotny zwrot poniesionych kosztów.

Niestety nie każdy z nas może sobie pozwolić na 5 letnie studia, podczas których możemy się skupić tylko na edukacji. Grono żaków, studiujących za pieniądze rodziców i utrzymujących się w dużym mieście może czuć się elitarnie. Niestety nie każdego rodzica stać na utrzymanie dziecka w większym mieście, opłacenie mu wszystkiego. Jest to spory koszt, najem pokoju, w tańszej wersji akademika, codzienne wydatki, te związane ze studiami to koszt od 1000-2000 zł miesięcznie. Oczywiście w zależności od poziomu życia dziecka.

Kredyty Studenckie

Do tego celu stworzone zostały kredyty studenckie, które są dobrą opcją pomocy, nie mniej ich limity są względnie małe. Z pewnością nie wystarczą na wszystkie koszty funkcjonowania studenta. Są też oczywiście możliwości wybrania programu studiów zaocznych, czy szkół wieczorowych, które ułatwiają zdobycie wiedzy. Młody człowiek w tygodniu może normalnie pracować a w wolnym czasie zgłębiać tajniki wiedzy. Wiele osób z powodzeniem tak robi. Tu jednak pojawia się problem, że osoba która jeszcze nie posiada stosownego wykształcenia nie znajdzie bardzo dobrej pracy.

Może okazać się że pomimo pracy na pełen etat i zarabianiu minimalnej krajowej, lub lekko ponad nią, młody człowiek i tak będzie mieć problem aby wystarczyło na wszystko. Tutaj dochodzą jeszcze koszty czesnego które do najtańszych z pewnością nie należy. Osobnym polem do polemiki są różnice między renomowanymi studiami dziennymi a zaocznymi. Z pewnością więcej studenci zyskują na studiach dziennych, gdzie nie tylko podstawowe zajęcia ale też koła naukowe, wyjazdy, praktyki przygotowują ich do wstąpienia w dorosłe życie.

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się rozwiązanie, w którym młody człowiek uczęszcza na studia dzienne pracując weekendami. Wiele jest prac dla młodych ludzi możliwych do wykonywania w cyklu weekendowym, jak praca w gastronomii, usługach. Do tego warto wspomóc się kredytem studenckim, który jest kredytem z atrakcyjnymi warunkami.

Co do brania kredytów na swój rozwój, szkołę sprawdza się wtedy, kiedy mamy do poniesienia większe wydatki, takie jak szkolenie, wyjazd, które znacząco oddziałają na naszą atrakcyjność na rynku pracy. Specjalistyczne szkolenie, po którym mamy pewność że dostaniemy podwyżkę bądź znajdziemy lepszą pracę z pewnością będzie warte starania się o kredyt. Zagraniczny staż, co prawda bezpłatny ale pozwalający nam zdobyć bezcenne doświadczenie bardzo podobnie. Kredyt gotówkowy z niską ratą gwarantującą, że nie będziemy mieć problemu z jej spłatą pomoże nam rozwijać się zawodowo.

Kredyt gotówkowy na wesele, huczną rocznicę ślubu lub inną okazję

Nieprzypadkowo Polacy, jako największą wartość wymieniają rodzinę. Rodzina w Polsce jest prawdziwym fundamentem społeczeństwa. Możemy być dumni z tej cechy. Tradycyjne polskie wesele, huczna impreza dla całej rodziny z okazji 25 rocznicy ślubu stanowią prawdziwy wyznacznik rodzinności Polaków. Młodzi ludzie decydujący się na wzięcie ślubu muszą liczyć się ze sporymi wydatkami. Nawet jeśli oni sami widzieli by to niezwykłe wydarzenie jako kameralną uroczystość w gronie najbliższych rodzina i jej wpływ może przeważyć. Wyłamanie się z tradycji hucznych weselisk może nie być odebrane najlepiej. Dlatego też trzeba będzie zaprosić ponad 100 osób, włącznie z ciotką z drugiej części Polski, z którą nie widzieliśmy się z 10 lat. Taka polska mentalność, w tym przypadku trafnym wydaje się powiedzenie „zastaw się a postaw się”. Chociaż młodym pewnie by to nie robiło różnicy wesele nie może odbyć się po taniości w remizie czy domu ludowym. Cała rodzina się zjedzie więc wypada się pokazać, najlepiej w droższej przyhotelowej sali balowej. Cena nie gra roli, wszystkim oko zbieleje widząc tak bogatą uroczystość.

Jeśli tylko wydatki związane z lokalem orkiestrą, kamerzystami i wszystkim innym jesteśmy w stanie pokryć z własnej kieszeni to wszystko „ok”. Co jeśli nie dysponujemy tak ogromną gotówka? Czy po weselu kwota uzbierana z „kopert” wystarczy aby pokryć wszystkie wydatki? Nie ma się co czarować. Nie wystarczy. Dlatego warto zawczasu pomyśleć o bezpiecznej poduszce finansowej, tanim kredycie gotówkowym dzięki czemu ten dzień ślubu będzie niepowtarzalny.

Rozsądne planowanie kluczem

Warto odpowiednio obliczyć koszt uroczystości. Nie porywać się na jedną z najdroższych orkiestr weselnych czy 10 skrzypaczek w kościele. Mierzmy siły na zamiary, realnie oceniajmy nasze możliwości. Nie ma sensu zaczynać wspólnego życia od wysokiego kredytu. Zdecydowanie lepiej odpowiednio wyważyć wszystkie usługi jakie potrzebujemy. Warto też zawczasu pomyśleć o dobrym, tanim kredycie gotówkowym aby jego przyszła spłata nie byłą zbyt obciążająca dla domowego budżetu.

Zasada mądrego postępowania tyczy się także innych ważnych uroczystości rodzinnych. Komunia dziecka, okrągła rocznica ślubu i wiele innych. Jeśli nie stać nas na organizację komunii dla 80 osób w drogim lokalu, quada jako prezent dla dziecka pójdźmy na kompromis. Można pozyskać finansowanie, dobrać tańszy lokal i tańszy prezent. Nie będzie to coś złego a nie wkopiemy się w duży kredyt, spłacany przez kolejnych 5 lat. Nie działajmy pod wpływem emocji, porównywania jak było na innych rodzinnych imprezach.

Dodatkowe koszty zaplanowane

Pamiętać należy też zawsze o zarezerwowaniu małej nadwyżki. Szkody jakie któryś z gości wyrządzi w wynajmowanym lokalu, dodatkowe nie przewidziane niezbędne usługi kamerzysty. Warto mieć w zapasie jakąś bezpieczną kwotę którą moglibyśmy się posłużyć. Nawet jeśli organizujemy wydarzenie z kredytu bankowego, a nadwyżka zostanie nam można nadpłacić kredyt i mieć dzięki temu niższą ratę. Dobry doradca kredytowy pomoże mądrze ułożyć ten zabieg.

Pozyskanie kredytu gotówkowego na dziecko

Naszym największym skarbem są nasze dzieci. Nie ma większej radości, czegoś na czym nam bardziej zależy. Chcielibyśmy im nieba przychylić. Dlatego też jesteśmy gotowi zainwestować w nasze pociechy każde pieniądze. Zrobić wszystko aby były szczęśliwe. Postaramy się poradzić, jak mądrze podjąć temat wydatków na dziecko.

Narodziny dziecka, kredyt gotówkowy

Okres oczekiwania na narodziny dziecka jest czasem niezwykłym. Urządzanie pokoiku dla malca, pierwsze zakupy. Sam zakup niezbędnych mebelków dla dziecka, łóżeczka, przewijaka jest już sporym wydatkiem. Każdy rodzic chce aby jego dziecku niczego nie zabrakło. Przeglądamy katalogi z artykułami dla dzieci, patrzymy jakie kolory są modne w tym sezonie, aby dziecko miało jak najlepiej. W tym całym zachwycie łatwo stracić trzeźwe spojrzenie na sprawy tak prozaiczne jak finanse. Wydajemy zbyt wiele wpadając w chwilowy dołek. Warto mądrze zaplanować wszystkie wydatki, w razie konieczności korzystając z taniego kredytu gotówkowego. Mądre planowanie pomoże nam nie martwić się kosztami jakimi niewątpliwie jest obarczone pojawienie się nowego członka rodziny w naszym domu.

Szybkie pożyczki na wyprawkę szkolną 

Przygotowanie dziecka do szkoły również może być sporym wydatkiem. Przygotowanie pokoju dla młodego ucznia, stworzenie mu warunków do nauki wydaje się być kosztowym przedsięwzięciem. Dodając do tego koszty książek, przyborów szkolnych czy w późniejszym czasie zajęć dodatkowych można stracić płynność finansową. Skoro pół klasy uczęszcza na jazdę konną dlaczego nasze dziecko ma być pozbawione takiej możliwości? Pomimo że to kosztowne chcemy dla niego jak najlepiej. Warto wcześniej planować różne scenariusze wydatków aby odłożyć kwotę potrzebną na rozwój dziecka. Jeśli jednak z tym jest problem warto pomyśleć o tanim kredycie gotówkowym z niskim oprocentowaniem. Dobrze jest też mierzyć siły na zamiary. Nie każde dziecko musi korzystać z 3 -4 płatnych zajęć dodatkowych. Może zamiast tego spędźmy z nim więcej czasu w domu, zainteresujmy go naszym hobby? To z pewnością będzie lesza lekcja dla naszej pociechy niż kolejne płatne zajęcia obciążające nasz budżet.

Wymarzone marzenie naszego dziecka, kredyt gotówkowy na wakacje

Pod wpływem nacisków naszych dzieci czasem łatwo zatracić jest praktyczne spojrzenie na świat. Czy wakacje dziecka są na tyle potrzebne aby brać kredyt gotówkowy? Nie potrafimy państwu odpowiedzieć na to pytanie. Może warto by było pomyśleć na ile wymarzone wakacje dziecka przyczynią się do jego rozwoju i przez ten pryzmat rozważyć kredytowanie czy skorzystanie z szybkiej pożyczki? Czy tygodniowe wakacje na Ibizie, polegające w większości na imprezowaniu są równoważne miesięcznemu kursowi językowemu w Londynie? Czy poznanie lokalnej kultury, obyczajów, języka i zrobienie sobie pozytywnych kontaktów może się porównać do świetnej zabawy i wizyt w klubach? Wiemy jedno, z pewnością zagraniczne wizyty otwierają oczy na świat. Więc jeśli decydujemy się wspomóc kredytowaniem, aby opłacić wakacje dziecka warto pomyśleć o tanim kredycie gotówkowym, na którym rata będzie względnie niska.

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839

Zostaw Swój numer - oddzwonimy

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839