logo dfinance

Zwiększenie zdolności kredytowej, czy to możliwe?

Spłata pożyczki prywatnej, jak spłacić inwestora.

W ciągu następnych kilku miesięcy planujesz zaciągnąć większy kredyt bankowy? Obawiasz się że obecny poziom zdolności kredytowej będzie niewystarczalny dla kwoty którą potrzebujesz? Zwiększenie zdolności kredytowej, jak do tego podejść? Już teraz dobrze będzie przygotować się do wnioskowania o większy kredyt bankowy. Przedstawimy kilka prostych rad, które pomogą poprawić Twoją zdolność kredytową, aby w przyszłości otrzymać większy kredyt bankowy.

Budżet domowy a zwiększenie zdolności kredytowej

Każdy wniosek kredytowy wymaga od klienta zadeklarowanie miesięcznych kosztów przeznaczanych na utrzymanie. Koszty mają wpływ na decyzję jaką podejmie bank odnośnie maksymalnie dostępnej kwoty kredytu. Koszty utrzymania zależne są także od miejscowości w jakiej mieszkamy Wyższe będą w duży mieście wojewódzkim, zdecydowanie mniejsze w małym miasteczku do 10 tyś mieszkańców.

Istotnym w kwestii budżetu domowego będzie również pozamykanie kart kredytowych i limitów z których nie korzystamy. Każdy aktywny produkt będzie obniżać naszą zdolność kredytową. Jeśli są zbyt duże do jednorazowej spłaty dobrze jest je nadpłacić lub włączyć do konsolidacji przy późniejszym wnioskowaniu o kredyt. Zazwyczaj uwalnia to dodatkową zdolność kredytową klienta i powoduje przyznanie większych kwot.

Kredyt z inną osobą jako poprawa zdolności kredytowej

Jeśli zdolność kredytowa wyliczona przez bank nie jest zadawalająca warto także pomyśleć o dołączeniu do kredytu dodatkowego wnioskodawcy. Małżonek, rodzic, najbliższa rodzina czy nawet osoba trzecia niespokrewniona z nami spowoduje zdecydowanie większe możliwości finansowania. Banki decydują się na udzielenie większych kwot kredytów, jeśli występuje o nie dwóch wnioskodawców.

Okres kredytowania a zwiększenie zdolności kredytowej

Zasada jest prosta: im dłuższy okres kredytu tym niższa rata. Nie oznacza to jednak, że niższy będzie ogólny koszt kredytu. Oprocentowanie kredytu rozłożone będzie na dłuższy czas, co przełoży się na większe kwoty odsetkowe. Większość klientów wnioskuje o kredyt na 8-10 lat. Jeśli klientowi zależy na niskiej racie może on uzyskać maksymalny okres kredytowania, nawet do 12 lat.

Nadgodziny, wyższa pensja w celu zwiększenia zdolności kredytowej

Dobrą praktyką, jeśli planujemy wcześniej wzięcie kredytu bankowego jest zwiększenie wynagrodzenia, co przełoży się na większe możliwości kredytowe. Klienci do wnioskowania o kredyty bankowe zamykają pożyczki zakładowe, pobierane z wypłaty. Sporo osób rezygnuje z dodatkowych pakietów sportowych czy socjalnych odliczanych od wynagrodzenia. Kolejnym sposobem jest wyrabianie większej ilości nadgodzin. Podniesione w ten sposób wynagrodzenie z pewnością przełoży się na większe możliwości kredytowe.

Historia kredytowa a zdolność

Im lepsza historia kredytowa, tym tańsze oferty kredytów jakie banki mogą zaproponować, co z kolei przekłada się na większą możliwą kwotę do uzyskania.

Warto pamiętać o tym aby regulować raty terminowo, bez nawet dnia czy 2 zaległości. Jeśli klient nie posiada historii kredytowej, warto również wcześniej pomyśleć o kupnie sprzętu na raty. Taki sposób tworzenia historii kredytowej najlepiej sprawdza się przy późniejszym wnioskowaniu o kredyty bankowe. Już 6 spłaconych terminowo rat powoduje dobrą historię kredytową.

Zapraszamy do kontaktu, nasz doradca pomoże wyliczyć maksymalnie dostępne dla Ciebie kwoty kredytów bankowych.

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839

Zostaw Swój numer - oddzwonimy

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839