Kredyt dla rencisty, jak uzyskać kredyt bankowy?

Osoba , która pobiera wynagrodzenie z tytułu renty nie jest w najlepszej sytuacji dochodowej. Niska kwota, najczęściej przyznana na czas określony nie jest dobrze postrzegana przez banki. W jaki sposób uzyskać jak największą kwotę kredytu, wpłaconą na jak najdłuższy okres? Zapraszamy do lektury dotyczącej kredytowania rencistów.

Kredytowanie rencistów przez banki

Seniorzy stanowią sporą grupę kredytobiorców. Pomimo nie najlepszego postrzegania, banki mają do nich stosunkowo duże zaufanie, ponieważ spłacalność kredytów przez starsze osoby jest zdecydowanie lepsza niż przez młodsze roczniki. Wysokość renty socjalnej w 2019 roku oscyluje na kwotę ok 1063 zł. Takie wynagrodzenie brane pod uwagę przez banki nie spowoduje dużej zdolności kredytowej, lecz renciści mogą uzyskać nawet ok 30 tyś zł kredytu bankowego. Rata rozłożona nawet na 10 lat spowoduje dogodne możliwości jej spłaty.

Cel kredytów uzyskiwanych przez rencistów

Wbrew pozorom najczęstszym celem kredytowania rencistów nie są leki czy bieżące opłaty. Stosunkowo najczęstszym powodem starania się o kredyt osób utrzymujących się z renty jest pomoc rodzinie. Popularne jest także zadłużanie się na remont mieszkania czy domu. Kredyty gotówkowe udzielane przez bank nie mają określonego celu. Kredytobiorca może wykorzystać uzyskany kredyt na dowolny pożądany cel.

Jakie banki kredytują rencistów?

Większość banków posiada kredyty dla rencistów. Najważniejszym jest osiąganie minimum dochodowego wymaganego przez dany bank. Minima dochodowe zaczynają się już na poziomie 600- 700 zł, kończą się nawet na 1,2 tyś zł. Przeważająca większość banków akceptuje dochody w okolicach 1 tyś zł.

Dodatkowym czynnikiem przy kredytowaniu rencistów jest wiek kredytobiorcy. Warto mieć na uwadze dostępny maksymalny wiek osoby starającej się o kredyt w danym banku. Banki najczęściej określają maksymalny wiek, jaki przypada na ostatnią spłacaną ratę przez kredytobiorcę.

Ostatnim nie mniej ważnym czynnikiem jest okres na jaki została przyznana renta. Część banków będzie w stanie zaproponować kredyt na okres obowiązywania renty, inne po wykazaniu ciągłości renty, jej odnawianiu będą w stanie udzielić kredytów nawet na 10 lat.

Bankowy kredyt dla rencisty a historia kredytowa

Uzyskanie kredytu bankowego dla osoby utrzymującej się z renty z pewnością będzie prostsze jeśli kredytobiorca posiada już historię kredytową. Każda terminowo regulowana rata poprawia historię, co za tym idzie banki będą skłonne pożyczyć większe środki na lepszych warunkach.

Zdecydowanie lepiej zwrócić się o pomoc w kredycie do instytucji bankowych. Firmy pożyczkowe bardzo chętnie dają pożyczki rencistom, lecz później renciści mają spore problemy z ich spłatą. Polecanym jest zwrócić się o pomoc do doświadczonego biura pośrednictwa kredytowego. Profesjonalny pośrednik kredytowy z pewnością pomoże nam uzyskać najtańsze dostępne rozwiązanie kredytowe.