logo dfinance

Na co Polacy najczęściej przeznaczają pieniądze z kredytów?

kredyt

Z Badań Krajowego Rejestru Długów wynika, że 54% Polaków spłaca kredyt lub pożyczkę. Większość z nas przyznaje też, że choć raz w życiu korzystała z pożyczonych pieniędzy. Wpływ na to mają przede wszystkim wysokie ceny usług oraz produktów w połączeniu z niskimi zarobkami. Taki stan rzeczy powoduje, że wiele osób żyje od pierwszego do pierwszego. Rozporządzanie domowym budżetem w taki sposób sprawia, że Polakom brakuje środków, które można by było zaoszczędzić i wydać w późniejszym czasie na większe lub nieplanowane wydatki. W sytuacji więc gdy się pojawiają, jedynym rozwiązaniem pozostaje pożyczka. Polacy nie chcą pożyczać od znajomych, dlatego zazwyczaj zapożyczają się w bankach. Kiedy robią to najczęściej i na co przeznaczają pożyczone pieniądze? Sprawdź to w poniższym artykule.

Na co wydajemy pieniądze z kredytów?

Najczęstszym powodem, dla którego Polacy ubiegają się o kredyty i pożyczki, są wydatki na mieszkanie, dom lub generalny remont miejsca zamieszkania. Okazuje się, że to właśnie na te cele zwykle brakuje nam pieniędzy. Powodem tego są niewątpliwe wysokie i ciągle rosnące ceny mieszkań i artykułów budowlanych. Ponadto dla wielu osób zgromadzenie tak dużych oszczędności bywa niemożliwe przy bieżących wydatkach, nie wspominając już o zgromadzeniu całej sumy w krótkim czasie np. w momencie, kiedy nadarza się okazja na kupno nieruchomości w przystępnej cenie. Poza wydatkami na lokum Polacy zapożyczają się także w celu kupna dóbr materialnych takich jak samochody czy sprzęty AGD lub RTV. Pożyczki na zakup pojazdów i specjalistycznych sprzętów najczęściej biorą także przedsiębiorcy.

Wśród osób prywatnych innym częstym powodem zaciągnięcia kredytu jest spłata innego zobowiązania. Goniące terminy spłaty jednych należności zmuszają kredytobiorców do wzięcia kolejnych pożyczek, dzięki którym uda im się uregulować choć jedno niecierpiące zwłoki zadłużenie. Ponadto, niektóre osoby korzystają z pożyczek także w celach turystycznych. Są tacy, którzy nie chcą odkładać wymarzonych wakacji w nieskończoność, dlatego decydują się na pożyczenie pieniędzy. Jeszcze inną przyczyną wzięcia kredytu gotówkowego jest organizacja rodzinnych uroczystości. Dla niektórych wesela, komunie i chrzciny są uroczystościami o dużej wartości, dlatego muszą być odpowiednio zorganizowane, tak, by gościom niczego nie zabrakło. Niestety ze względu na brak oszczędności, często koniecznością jest pożyczka.

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839

Zostaw Swój numer - oddzwonimy

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839