logo dfinance

Kredyt w nieformalnym związku, związku partnerskim.

Kredyt w związku partnerskim, nieformalny związek

Kredyt w nieformalnym związku, związku partnerskim. Jak wnioskować o kredyt?

Kilka lat doświadczenia w branży kredytowej, pozwala nam zauważać zmiany wśród klientów wnioskujących o kredyty gotówkowe czy konsolidacyjne. Zdecydowanie przybywa klientów będących w niesformalizowanych związkach. Dlatego pojawia się coraz częstsze pytanie, czy banki będą ich traktować na równi z małżeństwami? Kredyt w nieformalnym związku, jakie potrzeby mają osoby w związkach partnerskich.

Tworząc ten wpis postanowiliśmy utwierdzić się w przekonaniu zauważonych przez nas zmian. Główny Urząd statystyczny prowadzi okresowe badania związane z liczbą zawieranych małżeństw w Polsce. Rok 1980 to 307 tyś małżeństw zawartych w ciągu jednego roku. Rok 2017 to już znaczny spadek do poziomu 173 tyś małżeństw zawartych. Tylko to jedno ujęcie obrazuje zachodzące zmiany.[1]

Wspólne a osobne prowadzenie gospodarstwa domowego.

Związek nieformalny czy partnerski nie może być udokumentowany przy wnioskowaniu o kredyt. Banki bardzo różnie podchodzą do takich klientów. Małżeństwo zawsze stanowić będzie jedno gospodarstwo domowe, w związku z czym koszty utrzymania będą mniejsze.

Osoby żyjące w związku partnerskim zazwyczaj stanowić będą 2 osobne gospodarstwa domowe. Może spowodować to wyższe koszty utrzymania i mniejsze sumy kredytów udostępniane przez banki.

Jednak banki również zauważają zmieniającą się tendencję. Część z nich wprowadza do swoich wniosków możliwość zaznaczenia, że wnioskodawca jest w związku partnerskim, bądź że z drugim wnioskodawcą tworzą jedno gospodarstwo domowe. Taki z pozoru mało znaczący zapis często powoduje 20- 30 tyś zł dostępnej kwoty uruchomienia kredytu. W przypadków kredytów nawet do 200 tyś zł będzie to miało znaczenie.

Wpis nie dotyczy kredytów hipotecznych, omawiane przez nas kredyty to kwoty do 200 tyś zł. Kredyty rozłożone na 10, maksymalnie 12 lat. Kredyty hipoteczne rządzą się innymi prawami. Zabezpieczenie w postaci wpisu do księgi wieczystej całkowicie zmienia oferty oraz kwoty jakie banki mogą udzielić.

Kredyt w nieformalnym związku, związku partnerskim, pomoc doradcy kredytowego

Wnioskując o kredyt gotówkowy na dowolny cel, czy konsolidacyjny, który obniży płaconą już ratę bankową dobrze będzie zwrócić się o pomoc do doradcy kredytowego. Profesjonalista, osoba doświadczona we współpracy z klientami w związkach partnerskich z pewnością wybierze ofertę, która zapewni maksymalnie dostępną kwotę, przy zachowaniu dobrych warunków cenowych.

Jeśli masz jakieś pytania, śmiało zachęcamy do ich zadania na nasz adres mailowy biuro@dfinance.pl bądź do kontaktu pod numerem telefonu 537 166 839

[1] https://stat.gov.pl/infografiki-widzety/infografiki/infografika-walentynki-dzien-zakochanych-14-lutego,50,2.html

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839

Zostaw Swój numer - oddzwonimy

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839