Kredyt konsolidacyjny ma na celu połączenie istniejących zobowiązań w jedno. Zmiana ta pozwoli na uzyskanie korzystniejszej, niższej raty kredytu oraz rozłożenie zobowiązania na dłuższy okres kredytowania. Dzięki temu spłacanie jest łatwiejsze i wygodniejsze. Zadaniem naszych specjalistów jest wynegocjowanie nowych warunków umowy, obejmujących między innymi ujednolicenie stopy procentowej, zmniejszenie kosztów kredytu i wydłużenie okresu spłaty.

Kto może skorzystać z oferty kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest dla osób, które posiadają kilka różnych zobowiązań. Mogą one mieć postać kredytu hipotecznego, inwestycyjnego, konsumpcyjnego, pożyczki czy tak zwanej chwilówki. Najlepiej pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym, zanim pojawią się problemy związane z niewypłacalnością. Nie jest dla nas również żadną przeszkodą nieposiadanie zdolności kredytowej i niekorzystna historia kredytowa.

Konsolidacja pożyczek

Konsolidacja kredytu jest rozwiązaniem bardzo korzystnym dla osób, które spłacają jednocześnie kilka zobowiązań w różnych placówkach. Polega ona bowiem na zaciągnięciu jednego, większego kredytu, który będzie sumą wszystkich dotychczasowych pożyczek. Konsolidacja kredytu to także wygodne rozwiązanie ze strony formalnej. Nie wymaga dużej ilości dokumentacji, a środki wpływające z nowego kredytu są bezpośrednio przekazywane na spłatę dotychczasowych zobowiązań.

Decyzja na konsolidację kredytu daje Państwu możliwość otrzymania niższej stopy procentowej i jednolitych warunków. Co więcej, spłacanie kredytu często zostaje wówczas rozszerzone na dłuższy okres. Miesięczna rata staje się znacznie niższa niż suma wszystkich dotychczasowych rat. W związku z tym bezpieczeństwo jej płynnej spłaty bez znaczącego uszczerbku na budżecie wzrasta.

Przeniesienie kredytu

Decyzja przeniesienia kredytu do innego banku może być podejmowana z wielu względów. Najczęstszą przyczyną jest jednak chęć obniżenia wysokości miesięcznej raty oraz możliwość uzyskania lepszych warunków umowy. Wiążą się one ze zmianą oprocentowania na bardziej korzystne, a co za tym idzie – obniżeniem całkowitej wielkości zobowiązania.

Przeniesienie kredytu, podobnie jak jego konsolidacja, może także wpłynąć na czas spłacania pożyczki. Jeśli kredytobiorcy zmieniła się nagle wysokość dochodu lub doszły mu dodatkowe zobowiązania, wydłużenie spłacania kredytu, ale z mniejszymi ratami może pozytywnie wpłynąć na możliwości domowego budżetu.

Zmniejszenie raty kredytu?

Zapewniamy konsolidację kredytów gotówkowych, leasingowych, kart kredytowych, debetów, limitów na koncie. Każda forma zobowiązania nadaje się do przeprowadzenia konsolidacji. Nie jest również przeszkodą to, że zaciągaliśmy je w różnych bankach. Praca naszych specjalistów polega na skontaktowaniu się z wierzycielami – bankami i przeprowadzeniu negocjacji na temat możliwości połączenia zobowiązań oraz zmiany warunków kredytowania na korzystniejsze, w tym między innymi zmniejszenia raty kredytu.

Procedura, potrzebne dokumenty…

Przygotowując się do wzięcia kredytu konsolidacyjnego, w pierwszej kolejności należy zadbać o poprawę naszej zdolności kredytowej. Nasi specjaliści podpowiedzą, w jaki sposób kilkoma niewielkimi zabiegami zwiększyć swoje szanse na kredyt. Poprawa wiarygodności kredytowej może nastąpić poprzez rezygnację z kart kredytowych oraz limitów na koncie ROR. Drugim etapem jest zastanowienie się nad tym, w jaki sposób kredyt konsolidacyjny ma nam pomóc w spłacie zobowiązania, co jest naszym celem. Być może zależy nam na wydłużeniu okresu kredytowania np. gotówkowego, by zyskać czas na podreperowanie domowego budżetu. Może też wręcz odwrotnie, nasze zarobki znacznie się poprawiły i chcemy wcześniej spłacić kredyty. Ile czasu potrzeba na konsolidację kredytów? Szukanie odpowiedniej oferty na własną rękę jest żmudne i czasochłonne. Wymaga wielu wizyt w bankach. Tymczasem naszym doradcom uzyskanie optymalnej oferty zajmie maksymalnie 24 godziny.

Co można zyskać, decydując się na kredyt konsolidacyjny?

Decydując się na kredyt konsolidacyjny, mogą Państwo zyskać wiele korzyści, spośród których warto wymienić:

  • zmniejszenie raty nawet o 60%,
  • znaczące obniżenie oprocentowania (z obecnych oprocentowań rzędu 9,99% nawet na 4,99%),
  • zmiana wielu rat na jedną (oszczędność czasu),
  • wstępne decyzje już po 15 minutach,
  • okres kredytowania do 144 miesięcy,
  • minimalną ilość formalności,
  • podpisanie umowy przez mobilnych doradców.

Oblicz swoją niższą ratę kredytu konsolidacyjnego w kalkulatorze kredytowym.

Dodatkowo polecamy sprawdzić naszą ofertę: