Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny ma na celu połączenie istniejących zobowiązań w jedno. Zmiana ta pozwoli na uzyskanie korzystniejszej, niższej raty kredytu oraz rozłożenie zobowiązania na dłuższy okres kredytowania. Dzięki temu spłacanie jest łatwiejsze i wygodniejsze. Zadaniem naszych specjalistów jest wynegocjowanie nowych warunków umowy, obejmujących między innymi ujednolicenie stopy procentowej, zmniejszenie kosztów kredytu i wydłużenie okresu spłaty.

Kto może skorzystać z oferty kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest dla osób, które posiadają kilka różnych zobowiązań. Mogą one mieć postać kredytu hipotecznego, inwestycyjnego, konsumpcyjnego, pożyczki czy tak zwanej chwilówki. Najlepiej pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym zanim pojawią się problemy związane z niewypłacalnością. Nie jest dla nas również żadną przeszkodą nieposiadanie zdolności kredytowej i niekorzystna historia kredytowa.

Zmniejszenie raty kredytu?

Zapewniamy konsolidację kredytów gotówkowych, leasingowych, kart kredytowych, debetów, limitów na koncie. Każda forma zobowiązania nadaje się do przeprowadzenia konsolidacji. Nie jest również przeszkodą to, że zaciągaliśmy je w różnych bankach. Praca naszych specjalistów polega na skontaktowaniu się z wierzycielami – bankami i przeprowadzeniu negocjacji na temat możliwości połączenia zobowiązań oraz zmiany warunków kredytowania na korzystniejsze, w tym między innymi zmniejszenia raty kredytu.

Procedura, potrzebne dokumenty…

Przygotowując się do wzięcia kredytu konsolidacyjnego, w pierwszej kolejności należy zadbać o poprawę naszej zdolności kredytowej. Nasi specjaliści podpowiedzą, w jaki sposób kilkoma niewielkimi zabiegami zwiększyć swoje szanse na kredyt. Poprawa wiarygodności kredytowej może nastąpić chociażby poprzez rezygnację z kart kredytowych oraz limitów na koncie ROR. Drugim etapem jest zastanowienie się nad tym, w jaki sposób kredyt konsolidacyjny ma nam pomóc w spłacie zobowiązania, co jest naszym celem. Być może zależy nam na wydłużeniu okresu kredytowania np. gotówkowego, by zyskać czas na podreperowanie domowego budżetu. Może też wręcz odwrotnie, nasze zarobki znacznie się poprawiły i chcemy wcześniej spłacić kredyty. Ile czasu potrzeba na konsolidację kredytów? Szukanie odpowiedniej oferty na własną rękę jest żmudne i czasochłonne. Wymaga wielu wizyt w bankach. Tymczasem naszym doradcom uzyskanie optymalnej oferty zajmie maksymalnie 24 godziny.

Co możesz zyskać decydując się na kredyt konsolidacyjny?

  • zmniejszenie raty nawet o 60%
  • znaczące obniżenie oprocentowania, z obecnych oprocentowań rzędu 9,99% na 4,99 %
  • wiele rat zmienia się w jedną (oszczędność czasu)
  • wstępne decyzje już po 15 minutach
  • okres kredytowania do 144 miesięcy
  • minimalna liczba formalności
  • podpisanie umowy przez mobilnych doradców

Oblicz swoją niższą ratę kredytu konsolidacyjnego w kalkulatorze kredytowym.

Dodatkowo polecamy sprawdzić naszą ofertę