logo dfinance

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, kiedy możliwy?

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, jak uzyskać

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, kiedy możliwy, jak go uzyskać?

Rosnące pensje, konsumpcjonizm kierują nas ku coraz częstszym decyzjom zakupowym. Często idzie za tym zakup na kredyt. Zaczyna się od jednego zakupu na raty, kończy w momencie kiedy wysokość miesięcznych zobowiązań ratalnych zagraża naszej stabilności finansowej. Dodatkowo większe kredyty które już spłacamy od dłuższego czasu, na remont mieszkania, zakup samochodu. To wszystko powoduje mało komfortowe sytuacje, kiedy klienci mogą mieć problem z regularnym płaceniem swoich rat. Jak w takim przypadku wyjść z problemów finansowych? Pomimo braku zabezpieczenia najlepszym wyjściem będzie postaranie się o konsolidację naszych zobowiązań.

Konsolidacja kredytów bez posiadania hipoteki

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłaby konsolidacja naszych kredytów, z zabezpieczeniem nieruchomością[1]. Wtedy nasz kredyt wydłużony zostaje na maksymalne okresy nawet 25 czy 30 lat. Co jeśli nie posiadamy mieszkania czy domu na własność? W jaki sposób poradzić sobie z konsolidacją naszych zobowiązań?

Kredyty konsolidacyjne, oferowane przez banki, które nie posiadają zabezpieczenia posiadają maksymalne okresy nawet do 12 lat. Taki okres nie spowoduje raty równie niskiej jak na kredycie hipotecznym, lecz z pewnością spowoduje spore zmniejszenie naszych miesięcznych zobowiązań.

Spora ilość kredytów ratalnych, na krótkie okresy, dodatkowo kilka kredytów gotówkowych zamieniona na jeden kredyt z lepszymi warunkami z pewnością spowoduje poprawę naszego budżetu domowego.

Obecnie dużą zaletą konsolidacji jest możliwość odzyskiwania prowizji z kredytów zamykanych przez klientów. Zwroty prowizji z tytułu niewykorzystanego okresu kredytu bankowego powodują możliwość odzyskania sporych kwot dodatkowych. Mogą one być przeznaczone oczywiście na własne wydatki, lecz zdecydowanie lepiej spożytkować je będzie na nadpłacenie pozyskanego przez nas kredytu. Przez to nasza miesięczna rata dodatkowo zostanie zmniejszona.

Zabezpieczenie kredytu konsolidacyjnego bez hipoteki

Pomimo obiegowej opinii że kredyty konsolidacyjne nie mają zabezpieczenia, banki postrzegają to inaczej. Dla instytucji jakiej jest bank zabezpieczeniem spłaty kredytu będzie dochód klienta. Stabilne zatrudnienie, z którego wynika zdolność kredytowa klienta będzie wystarczającym sposobem zabezpieczenia dla banku. Dodatkowym sposobem zabezpieczenia banków mogą być obligatoryjne ubezpieczenia dołączone do kredytów. W sytuacjach nieco bardziej ryzykownych, dużej ilości zapytań, zaległościach bank może uwarunkować udzielenie kredytu ubezpieczeniem. Poza tymi dwoma formami zabezpieczenia wyróżnić można jeszcze kilkanaście innych[2].

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Nie zawsze przeprowadzenie konsolidacji u klienta będzie prostym zabiegiem. Mnogość ofert banków, różnic w poziomie cen kredytów powoduje, że nie zawsze klienci sami szukający ofert sami uzyskają najtańszy kredyt. Dlatego też dobrze skorzystać z pomocy doradców kredytowych, takich jak dFinance.pl. Mnogość procedur, dokumentów nie dla każdego klienta wnioskującego samodzielnie będzie zrozumiała.

Jeśli masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu, po krótkim wywiadzie przedstawimy dostępne dla Ciebie najtańsze oferty.

[1] https://www.bankier.pl/wiadomosc/Hipoteka-jako-zabezpieczenie-naleznosci-2785677.html

[2] https://pl.wikipedia.org/wiki/Zabezpieczenie_kredytu

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839

Zostaw Swój numer - oddzwonimy

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839