W życiu zdarzają się nieoczekiwane wydatki, które ciężko przewidzieć. Często domowy budżet nie jest przygotowany na tego typu sytuacje. Naprawa samochodu? Awaria lodówki czy zmywarki? Każdy z nas mierzy się czasem z nieprzewidzianą koniecznością jednorazowego wydania większej sumy pieniędzy. W takich momentach z pomocą przychodzą oferowane przez banki kredyty gotówkowe. Sprawdź jakie dokumenty do kredytu gotówkowego musisz zorganizować, aby uzyskać szybki zastrzyk gotówki.
Kredyt gotówkowy – co to takiego?
Kredyt gotówkowy to nic innego jak pożyczka udzielana w gotówce przez instytucje finansowe, zazwyczaj na dowolny cel. Ten rodzaj kredytu wyróżnia się przede wszystkim tym, iż jest udzielany pod postacią środków pieniężnych, które są wypłacone zarówno w sposób fizyczny, jak i za pomocą przekazania ich na konto bankowe.
Formalności, dokumenty do kredytu gotówkowego
Staranie się o kredyt większości z nas kojarzy się z mnóstwem skomplikowanych formalności, których należy dopełnić, aby taki kredyt uzyskać. Tymczasem spośród całej gamy dostępnych produktów finansowych oferowanych przez banki, to właśnie kredyt gotówkowy wymaga złożenia najmniejszej ilości dokumentów. Najszybciej kredyt gotówkowy uzyskasz wówczas, gdy jesteś klientem indywidualnym i posiadasz aktywny rachunek w banku, w którym starasz się o pożyczkę. Decyzja o jej udzieleniu może być wydana nawet w kilka minut, a pieniądze na Twoim koncie mogą pojawić się nawet tego samego dnia. Jeśli posiadasz zdolność kredytową i Twoja wiarygodność finansowa jest pozytywnie oceniona przez bank, przejdziesz przez cały proces jeszcze sprawniej.
Aby instytucja finansowa, jaką jest bank, mogła w ogóle przystąpić do powyższej weryfikacji niezbędne są jednak pewne dokumenty. Musisz zatem dostarczyć poprawnie wypełniony wniosek o kredyt (wzory wniosków znajdziesz w placówkach banków lub na stronach internetowych). Dodatkowo aktualny dowód osobisty (warto mieć przy sobie także drugi dokument potwierdzający tożsamość np. prawo jazy lub paszport). Przyda się także zaświadczenie o dochodach, które uzyskasz u Twojego pracodawcy. Może to być także odcinek emerytury lub renty, jeśli właśnie te świadczenia stanowią źródło dochodu.
Zalety kredytu gotówkowego
Do zalet kredytu gotówkowego z pewnością możemy zaliczyć minimum formalności (w przeciwieństwie do np. kredytu hipotecznego). Dodatkowa korzyścią jest też jego uniwersalność – nie musisz bowiem informować kredytodawcy o celu, na jaki uzyskane środki finansowe zostaną przeznaczone. Decyzja o przyznaniu kredytu jest wydawana szybko i sprawnie. Kolejną korzyścią jest także duży wybór ofert dostępnych na rynku. Możesz wybrać tę najbardziej dopasowaną do Twoich potrzeb. W porównaniu ofert kredytów gotówkowych różnych banków mogą pomóc Ci specjaliści, którzy zadbają o to, abyś wybrał najbardziej korzystną dla siebie opcję.