logo dfinance

Jak spłacić prywatną pożyczkę pod zastaw hipoteki?

Spłata pożyczki prywatnej, jak spłacić inwestora.

We wpisie poruszymy ważny temat podnoszony przez naszych klientów. Czyli jak spłacić prywatną pożyczkę pod zastaw hipoteki. Jest to częsty przypadek kiedy klienci korzystają z krótkoterminowych pożyczek od prywatnych inwestorów, zastawiając swoje mieszkania domy. Po roku często okazuje się że nie mają z czego spłacić pożyczki. Zapraszamy do lektury artykułu jak spłacić prywatną pożyczkę pod zastaw hipoteki.

Pożyczka prywatna pod zastaw hipoteki – co to takiego?

Pożyczka pod zastaw hipoteki jest coraz bardziej popularnym produktem finansowym. Taki rodzaj pożyczki daje możliwość uzyskania wyższej niż standardowo kwoty dodatkowych środków finansowych na dowolny cel. W zamian za to, umowa zawarta między Bankiem lub inną instytucją finansową a pożyczkobiorcą zawiera zapisy, mówiące, że nieruchomość należąca do pożyczkobiorcy jest zabezpieczeniem rzeczowym. Co to znaczy? Znaczy to tyle, że w przypadku, kiedy pożyczkobiorca nie jest w stanie dokonać spłaty pożyczki, Bank ma prawo wyegzekwować długi właśnie poprzez zajęcie nieruchomości.

Prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości – dla kogo?

Tego rodzaju produkty w dużej mierze są kierowane do osób, których standardowe źródło dochodu nie pozwala na dobranie dodatkowej gotówki na kwotę, na jaką pierwotnie planowali. Często na taki rodzaj finansowania decydują się również osoby z gorszą sytuacją kredytową, zaległościami w spłatach.

Będąc właścicielem nieruchomości bardzo często kierując się nagłą potrzebą posiadania dodatkowych środków finansowych, decydują się na wzięcie pożyczki prywatnej pod zastaw hipoteki. Początkowo, wszystko przebiega zgodnie z planem, natomiast nierzadko zdarza się, że życie pisze inne niż byśmy chcieli scenariusze. W pewnym momencie zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie spłacić naszej pożyczki pod zastaw.

Warunki spłat pożyczek pod zastaw nieruchomości

Uzyskując pożyczkę hipoteczną w banku, jesteśmy w uprzywilejowanej sytuacji. Nasz okres spłaty rat to najczęściej powyżej 15 lat. Gorsza sytuacja następuje, kiedy musimy kierować się do firm prywatnych, prywatnych inwestorów zabezpieczających się na nieruchomości. Takie pożyczki najczęściej są z rocznym terminem spłaty, można go wydłużyć do 2 lat za sporym podniesieniem kosztu pożyczki. Co zrobić w sytuacji zbliżającego się terminu spłaty, kiedy nie dysponujemy środkami na spłatę pożyczki?

Następstwa braku spłaty pożyczki pod zastaw hipoteki

Niepewna sytuacja gospodarcza, pogarszające się koniunktura światowa, coraz gorsze wskaźniki makroekonomiczne, wzrastające bezrobocie i galopująca inflacja sprawiły, że coraz więcej osób, które kiedyś zdecydowały się na tego typu produkt dziś stają przed widmem katastrofy egzystencjalnej.

Utrata domu jest czymś innym niż utrata samochodu czy nawet wymarzonej pracy. Dom to nasza podstawowa potrzeba wynikająca z biologicznej potrzeby bezpieczeństwa. Dom to nasza przystań, to azyl, w którym powinniśmy czuć się bezpiecznie, komfortowo. To przestrzeń, w której powinniśmy odpoczywać również psychicznie od trudów naszej codzienności. Groźba utraty domu to również strach o najbliższych, o naszą rodzinę. To nieprzespane noce, stres, rozkojarzenie, brak koncentracji. To lęk o nas i naszych bliskich. To ciągle zadawane pytania „co robić?”, „gdzie szukać pomocy?”. W ostatnim czasie coraz więcej osób zgłasza się do nas z tego rodzaju problemami, mówiąc wprost „nie mam na spłatę pożyczki pod zastaw, co robić?”.

Rozwiązania problemu ze spłatą prywatnej pożyczki hipotecznej

Dzięki współpracy z wieloma instytucjami bankowymi, możemy pomóc w większości przypadków zgłaszających się klientów. Mówiąc najprościej, przenosimy prywatną pożyczkę pod zastaw do banku, wydłużamy termin spłaty z roku do nawet 15 lat, przez co klient nie traci nieruchomości i spłaca wygodne raty.

Zastawiłem prywatnie nieruchomość/mieszkanie, co robić? NASZE ROZWIĄZANIA

Po pierwsze, jeżeli znalazłeś się w sytuacji, kiedy nie jesteś w stanie spłacić prywatnej pożyczki pod zastaw, nie powinieneś działać na własną rękę. To sytuacja, w której potrzebujesz merytorycznego i fachowego wsparcia eksperta z dziedziny finansów, znającego różne mechanizmy rynkowe i bankowe.

Działając samemu możesz jedynie pogorszyć swoją sytuację. Dlatego warto skontaktować się z doradcą. Pokieruje on Twoimi sprawami w sposób rozważny, tak aby skutecznie taką pożyczkę pod zastaw hipoteki spłacić. Wielu naszych Klientów, działając samemu tylko pogorszyło swoją sytuację. Stało się tak, poprzez zbyt dużą ilość zapytań w BIK. Skutkowało to później wydłużeniem okresu wsparcia z naszej strony.

Najważniejszym i kluczowym kryterium jest posiadanie stałego dochodu przez Pożyczkobiorcę kredytu pod hipotekę lub w przypadku braku dochodu przystąpienie drugiego pożyczkobiorcy. Dzięki współpracy z wieloma bankami i instytucjami finansowym MOŻEMY ZNALEŹĆ NAJKORZYSTNIEJSZE I SKUTECZNE DLA CIEBIE ROZWIĄZANIE. Różne banki mają różne oferty i różne polityki. Dzięki naszej szerokiej sieci współpracowników z dużą skutecznością będziemy mogli zaoferować Ci takie rozwiązanie, które oddali od Ciebie widmo zajęcia nieruchomości.

Jeśli masz już prywatną pożyczkę pod nieruchomość, nieuchronnie zbliża się czas jej spłaty, zadzwoń, zapytaj jak możemy Ci pomóc. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie.

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839

Zostaw Swój numer - oddzwonimy

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839