logo dfinance

BIK.pl cena za korzystanie z portalu

BIK.pl Biuro Informacji Kredytowej

Dlaczego poświęcamy osobny wpis portalowi BIK.pl? Odpowiedź wydaje się oczywista, wiedza na temat swojej sytuacji, historii kredytowej jaką dostarcza nam BIK jest niezbędna w procesie starania się o kredyt bankowy. Biuro Informacji Kredytowej gromadzi wiele przydatnych informacji na temat naszej sytuacji kredytowej. Nasz stan zobowiązań bankowych i poza bankowych, zapytania, regularność spłat oraz zobowiązania już zamknięte. BIK ofertuje swoim klientom też kilka przydatnych usług ułatwiających kontrolę nad swoimi kredytami. Niestety korzystanie z BIK.pl nie jest darmowe, ale czy stanowi duże obciążenie dla domowego budżetu? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą cenową bazy bik.pl

BIK Produkty dla osób fizycznych

Raport BIK

pojedynczy raport to koszt 39 zł. Otrzymujemy całościowy wyciąg naszej historii oraz obecnej sytuacji kredytowej. Dodatkowo raport uwzględnia BIG Info Monitor ( baza grupująca płatności rachunków za telefon, mandaty etc.). Zdecydowanie lepsza cena to pakiet roczny za 99 zł. Umożliwia nam ściągnięcie 12 raportów BIK. Raporty dostępne są online na stronie bik.pl lub możliwe do pobrania w formacie pdf. Raporty u osób które nie korzystały z kredytowania bądź posiadają 1 kredyt to ok 5-7 stron. W przypadku ludzi intensywnie korzystających z kredytów przez kilka dobrych lat liczą one ponad 100 stron. Są olbrzymią skarbnicą wiedzy o kredytobiorcy.

Alerty BIK

usługa za 24 złote na rok. Jest ona również dosyć przydatna, zapewnia nam ochronę przed wyłudzeniem kredytu, pożyczki na naszą osobę. Kiedy ktoś na nasz dokument tożsamości starać się będzie o uzyskanie kredytu bądź pożyczki niezwłocznie zostaniemy o tym powiadomieni za pomocą alertu. Wtedy można szybko zareagować i nie pozwolić wyłudzić na siebie kredytu. Powiadomienia dotyczą także sytuacji kiedyś jakiś podmiot składa o nas zapytanie do BIG. Unikniemy wyłudzenia umowy z operatorem telefonicznym czy gazownią.

Wskaźnik BIK

usługa za 24 zł rocznie jest uboższą wersją raportu BIK. Udostępniany jest nam jedynie wskaźnik, informujący o fakcie bieżącego regulowania zobowiązań. Jeśli pojawiają się jakieś zaległości wskaźnik osłabia się. Przy każdym logowaniu do systemu BIK wskaźnik zaczyta się jako stan na dzień dzisiejszy. Proste narzędzie do ogólnej kontroli płatności swoich zobowiązań.

Zastrzeganie dokumentów w BIK

usługa darmowa. Warto z niej skorzystać w momencie zgubienia swojego dokumentu tożsamości. Aby nikt nie mógł wziąć pożyczki czy kredytu na dowód. Po zastrzeżeniu dokument zostaje wyłączony z obiegu a firmy bądź banki widzą go jako nieważny.

Zastrzeżenie kredytowe dostępne w ramach innych pakietów sprowadza się do możliwości zablokowania banków i innych instytucji w uruchamianiu kredytów. Pomimo że banki przedstawią nam ofertę, nie będą w stanie udzielić pożyczki. Warto korzystać w przypadku udostępnienia większości swoich danych osobowych ludziom postronnym kiedy zachodzi obawa ich nieuczciwego wykorzystania.

Produkty dla właścicieli firm w BIK

Raport BIK moja firma

usługa dostępna za 39 zł w przypadku pojedynczego raportu. Można także zakupić pakiet 6 raportów z dodatkowymi usługami za 199 zł, obejmuje on 6 raportów o swojej firmie, 3 raporty o innych firmach, alerty BIK o swojej firmie i 3 innych oraz wskaźnik BIK prezentujący własną firmę oraz 3 inne.

Alerty BIK.pl moja firma

usługa mająca na celu chronić firmę przed wyłudzeniem na nią kredytów. Przy takiej próbie właściciel natychmiast dostaje powiadomienie i może w porę zareagować. Dodatkowo ułatwia kontrolę nad spłatą kredytów firmowych oraz powiadamia o wystąpieniu zaległych zadłużeń. Usługa dostępna jest za 29 zł rocznie.

Wskaźnik BIK.pl moja firma

usługa kierowana do właścicieli firm, chcących zweryfikować status swojej firmy w BIK i BIG oraz potwierdzić jej wiarygodność. Ogólny wskaźnik sygnalizuje w jakim stanie finansowym jest firma. Właściciel ma podgląd jak inni kontrahenci czy rynek go widzą. Usługa dostępna za 24 zł rocznie.

Raport o Kontrahencie

za 24 zł możliwe sprawdzenie dowolnego kontrahenta. Dzięki upewnieniu się i prześwietleniu jego sytuację możemy uniknąć nieprzyjemności w czasie rozliczenia. Raport ma na celu potwierdzić wypłacalność kontrahenta, jeśli w nim jest wszystko terminowe możemy mieć pewność, że firma z którą podejmujemy współpracę płaci na czas.

Wskaźnik o kontrahencie

monitoring kontrahenta podobny jak wyżej, pakiet na rok. Jest nieco ogólniejszy. Koszt 24 zł.

Alerty o kontrahencie

29 zł rocznie. Dzięki nim będziemy od razu mieć informację kiedy nasz kontrahent zostanie wpisany do baz dłużników. Nie zaskoczy nas jego gorsza sytuacja finansowa.

Aby korzystać z BIK wystarczy zalogować się na bik.pl tworząc konto. Udostępnienie informacji o naszej sytuacji kredytowej z pewnością pomoże w staraniu się przez nas o kredyt bankowy. Zawczasu można wyeliminować czynniki przeszkadzające bankom widząc je w swoim raporcie. Także dzięki bik.pl prowadzenie firmy i kontrola nad finansami może stać się prostsza.

Źródło:

https://www.bik.pl/klienci-indywidualni

https://www.bik.pl/firmy 

[Online] dostęp dnia 10.06.2019

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839

Zostaw Swój numer - oddzwonimy

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839