Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu kilku zobowiązań w jeden kredyt. Skonsolidować można kilka kredytów i pożyczek, nawet jeśli każde zobowiązanie jest zaciągnięte w innym banku i ma inny termin spłaty. Dzięki zaczytywaniu raportu Biura Informacji Kredytowej, banki w sprawny sposób dadzą radę ustalić kwoty konsolidacji pożyczek i kredytów. Konsolidacja kredytu gotówkowego z kredytem hipotecznym, co trzeba wiedzieć?
Rozwiązanie to jest bardzo korzystne. Pozwala na wynegocjowanie nowych warunków umowy tj. zmniejszenie kosztów kredytu, ujednolicenie stopy procentowej, ustalenie niższej raty kredytu czy wydłużenie okresu spłaty zobowiązań. Pomaga też zaoszczędzić czas, uniknąć konieczności pilnowania realizacji różnych wpłat na czas, a także nie wymaga dużej ilości dokumentów. Warto skorzystać z pomocy firmy dFinance.pl i na czas zadbać o bezpieczeństwo płynnej spłaty posiadanych zobowiązań.
Kredyt konsolidacyjny
W ramach kredytu konsolidacyjnego można połączyć kilka zobowiązań:
- kredyt gotówkowy
- kredyt ratalny,
- kredyt odnawialny,
- karty kredytowe,
- kredyt hipoteczny,
- kredyt samochodowy,
- chwilówkę pozabankową.
Tak więc konsolidacja kredytu gotówkowego z hipotecznym jest jak najbardziej możliwa. Każde z wymienionych zobowiązań będzie widoczne dla banku konsolidującego, dzięki czemu nie będzie problemów z ich spłatą. Przymierzając się do konsolidacji, warto skorzystać z pomocy biura kredytowego. Wiele banków ma w swoich ofertach wykluczenia, takie jak:
- maksymalny poziom zakredytowania na kredytach niezabezpieczonych
- ilość zapytań kredytowych
- ilość posiadanych zobowiązań pożyczkowych
- ilość sztuk kredytów
Dzięki skorzystaniu z pomocy doradców z dFinance.pl, klient uniknie niepotrzebnego generowania zapytań kredytowych, co niestety pogarsza ocenę przez banki. Wybierając jedną właściwą ofertę, bazując na uniknięciu wykluczeń, jakie klient może spotkać istnieje większa szansa na uzyskanie decyzji pozytywnej o przyznaniu kredytu.
Konsolidacja zobowiązań gotówkowych i hipotecznych
Konsolidacja kredytu gotówkowego z hipotecznym powoduje naliczenie jednego wspólnego oprocentowania dla wszystkich zaciągniętych przez kredytobiorcę zobowiązań. Bank proponuje wtedy oprocentowanie średnie ważone proporcjonalne do wszystkich rodzajów konsolidowanych zadłużeń oraz dłuższy okres spłaty przy jednoczesnym obniżeniu wysokość raty kredytowej.
Miesięczna rata staje się znacznie niższa niż suma wszystkich dotychczasowych rat, co pozwala na zwiększenie miesięcznych środków pozostających do dyspozycji spłacającego. Co ważne w niektórych przypadkach bank jest skłonny udzielić kredytu konsolidacyjnego na wyższą kwotę niż suma połączonych zobowiązań kredytowych klienta. Dodatkowa gotówka jest wtedy traktowana jako kredyt gotówkowy i może być wykorzystana w dowolny sposób.
Podsumowując, kredyt konsolidacyjny jest korzystny ze względu na poprawę płynności finansowej, uniknięcie powstania ewentualnych zaległości w spłacie rat oraz w sytuacji, gdy kredyt został zaciągnięty w czasie obowiązywania wysokich stóp procentowych, a obecnie są one niższe.