logo dfinance

Kredyt konsolidacyjny – czym jest i jak działa?

Kredyt konsolidacyjny

Żyjemy w czasach, w których posiadanie kilku kredytów na raz nie jest już niczym nadzwyczajnym. Oczywiście nieustanne zadłużanie się nie jest dobrym rozwiązaniem, niemniej jeżeli już znajdziemy się w takiej sytuacji, to warto wziąć pod uwagę zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego. Dlaczego kredyt konsolidacyjny ? – na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Najogólniej rzecz ujmując, kredyt konsolidacyjny, to połączenie kilku – mniejszych – zobowiązań kredytowych w jedno. W tym konkretnym przypadku konsolidacja polega na całkowitej spłacie wszystkich wcześniejszych kredytów przez bank. Dzięki wykorzystaniu takiego rozwiązania kredytobiorca, zamiast płacić kilka rat do różnych banków, spłaca jedną. Płatność raty odbywa się w jednym terminie i jednej instytucji finansowej.

Zalety

Do największych zalet kredytu konsolidacyjnego należy zaliczyć przede wszystkim znaczne obniżenie miesięcznej kwoty spłaty kredytu, wydłużenie czasu spłaty oraz dużą wygodę. Kredyt konsolidacyjny oferowany przez banki rozłożony jest nawet na 12 lat. Zamiana krótkoterminowych pożyczek, kart kredytowych czy debetów na długoterminowe zobowiązanie powoduje znaczną obniżkę raty.

Jak ubiegać się o kredyt konsolidacyjny?

Warto zaznaczyć, że procedura ubiegania się o kredyt konsolidacyjny nie różni się wcale od tej, obowiązującej w przypadku tradycyjnych kredytów gotówkowych. Przedsiębiorca zobowiązany jest do złożenia odpowiedniego wniosku oraz wymagań, stawianych przez bank. Ponadto w przypadku kredytu konsolidacyjnego doskonałym pomysłem może okazać się zapoznanie się z ofertami kilku różnych banków. Oferty te  mogą się one znacznie od siebie różnić. Jeżeli już podjęliśmy decyzję o połączeniu kilku kredytów w jeden, to warto poświęcić nieco więcej czasu i znaleźć opcję, która odpowiadać będzie naszym oczekiwaniom. Trzeba również zaznaczyć, że za konsolidację kredytów instytucja finansowa pobiera standardowe opłaty. Wliczają się do nich chociażby prowizje oraz odsetki.

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839

Zostaw Swój numer - oddzwonimy

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839