logo dfinance

Jak uzyskać kredyt gotówkowy przy karcie podatkowej?

Banknoty i karty kredytowe

Z kredytu gotówkowego mogą korzystać nie tylko klienci indywidualni, ale również przedsiębiorcy. Taką możliwość posiadają też ci, którzy rozliczają swoje podatki na podstawie karty podatkowej. Banki prześcigają się w przedstawianych ofertach, w wyniku czego pojawiają się na przykład pożyczki dla firm z bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem. Jeśli rozważacie wzięcie kredytu gotówkowego, a prowadzicie firmę, powinniście dowiedzieć się, z czym wiąże się podjęcie takiej współpracy z bankiem. W przypadku rozliczania podatków na karcie podatkowej każda z instytucji finansowych posiada własne wymagania, a także progi, które uwzględnia przy udzielaniu pożyczki.

Czym jest karta podatkowa?

Karta podatkowa jest jedną z form rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Polega ona na opłacaniu stałej kwoty, niezależnie od tego, jakie przychody uzyskujecie. Jest to rozwiązanie przypominające ryczałt, które bardzo dobrze sprawdza się w małych firmach, które działają w niewielkich miejscowościach. Jest tak, ponieważ wysokość podatku jest obliczana na podstawie ilości zatrudnianych osób oraz wielkości miejsca, w którym prowadzona jest działalność.

Osoby, które zdecydowały rozliczać się z pomocą karty podatkowej, nie muszą składać zeznań podatkowych oraz prowadzić ksiąg. Nie mają też obowiązku wpłacania zaliczek na podatek dochodowy. Taki przedsiębiorca musi przez 5 lat archiwizować wystawiane faktury i rachunki, a także prowadzić książkę ewidencji zatrudnienia.

Kredyt dla przedsiębiorcy na karcie podatkowej

Banki stopniowo poszerzają swoją ofertę, z której mogą korzystać przedsiębiorcy na karcie podatkowej. Aby została mu udzielona pożyczka, musi spełniać warunki określone przez kredytodawcę. Większość banków sprawdza, przez jak długi czas prowadzona jest działalność. Standardem jest okres 12 miesięcy, chociaż niektóre instytucje zgadzają się na krótszy staż. Następnie banki obliczają zdolność kredytową na podstawie opłacanej co miesiąc kwoty na karcie podatkowej, pomnożonej przez określoną liczbę. Często jest to 7-krotność uiszczanej opłaty lub 10-krotność. Każdy bank decyduje samodzielnie o tym, jaki mnożnik będzie stosował. Jeśli kwota wynikająca z tego obliczenia będzie niewystarczająco wysoka, najprawdopodobniej bank odmówi wypłacenia pożyczki.

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839

Zostaw Swój numer - oddzwonimy

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839