Istnieje kilka sposobów rozliczania się z podatku dochodowego. Jednym z nich jest ryczałt ewidencjonowany. Wybierając tę formę prowadzenie ewidencji, przedsiębiorca zobowiązuje się do odprowadzenia podatku od szacowanego przychodu. Większość banków, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców rozliczających się z fiskusem w ten sposób, oferuje kredyty dla firm na ryczałcie. Dzięki temu właściciele takich przedsiębiorstw mają szansę rozwijać się i inwestować, otrzymując kredyt na dowolny cel.

Jak uzyskać kredyt dla firmy na ryczałcie ewidencjonowanym?

Należy mieć na uwadze, że panują spore rozbieżności w ocenie zdolności kredytowej klientów na ryczałcie ewidencjonowanym. Jedne banki szacują, że dochód przedsiębiorstwa stanowi aż 70% jego przychodu, inne natomiast szacują, że kwota ta wynosi zaledwie 25%. W związku z tym warto skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów, którzy będą w stanie wskazać Państwu bank oferujący najlepsze warunki kredytowania. Aby ubiegać się o kredyt dla przedsiębiorców rozliczających się w oparciu o ryczałt ewidencjonowany, konieczne jest przygotowanie zestawu dokumentów, który obejmuje m.in. rachunki i faktury z ostatnich trzech miesięcy oraz PIT za ubiegły rok.

Jeśli posiadacie inne zobowiązania zaciągnięte na Wasze przedsiębiorstwo, warto zastanowić się nad konsolidacją kredytów firmowych. Nasi doradcy pomogą Państwu również w tej kwestii. Podpowiedzą, gdzie i na jakich warunkach najlepiej zamienić kilka rat na jedną.

Kredyt dla firmy na karcie podatkowej

Udzielamy pomocy w uzyskaniu kredytu dla firm na karcie podatkowej. Karta podatkowa to korzystny sposób rozliczania się z urzędem skarbowym, który wybiera wielu przedsiębiorców. Polega on na opłacaniu podatku w tej samej wysokości, bez względu na kwotę przychodu uzyskanego przez przedsiębiorstwo. Nie wszystkie firmy mogą jednak wybrać tę formę rozliczania się z urzędem skarbowym. Skorzystać z niej mogą jedynie przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie Polski i działające w wybranych branżach związanych z transportem, rozrywką, handlem detalicznym czy gastronomią.

Jakie firmy mogą potrzebować kredytu na karcie podatkowej?

Jeśli świadczą Państwo usługi z zakresu organmistrzostwa, prowadzą warsztat witrażowniczy, jesteście rusznikarzami, a może po prostu taksówkarzami, możecie potrzebować kredytu dla firmy na karcie podatkowej. Jego samodzielne uzyskanie może jednak nie być łatwym zadaniem. Banki w odmienny sposób oceniają bowiem wiarygodność potencjalnych kredytobiorców, którzy rozliczają się w oparciu o kartę podatkową.

Istotnym kryterium jest staż firmy. Część banków wymaga nawet 24 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej, innym wystarczy 18, 12 lub jedynie 6 miesięcy, aby wyrazić zgodę na udzielenie takiego kredytu. Nasi doświadczeni dorady mogą Państwu skutecznie pomóc w uzyskaniu finansowania wszystkim przedsiębiorstwom rozliczającym się na podstawie karty podatkowej. Zarówno takim, które działają na rynku od dłuższego, jak i krótszego czasu. W przypadku jakichkolwiek pytań lub chęci nawiązania współpracy zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami. Przedstawią oni Państwu szczegóły naszego działania oraz zapoznają się z możliwościami Państwa przedsiębiorstwa.