Kredyt firmowy – jakie daje możliwości?
Kredyt firmowy daje szerokie możliwości rozwoju zarówno firmom, które dopiero zaczynają swoją działalność, jak i tym istniejącym na rynku już od wielu lat. Długo działające firmy mają jednak większą szansę na uzyskanie potrzebnej pożyczki. Banki często mają w swojej ofercie zróżnicowane produkty kredytowe, aby móc dopasować je do potrzeb konkretnych przedsiębiorstw. Na takie zobowiązanie przedsiębiorcy mogą się bowiem zdecydować ze względu na dowolny cel. Może to być zakup nowych sprzętów, środki potrzebne na inwestycję lub utrzymanie płynności firmy.
Co więcej, część kosztów związanych z podejmowaniem i udzielaniem kredytu firmowego (tj. jego obsługa) można odliczyć. Warto jednak pamiętać, że podczas wykorzystywania środków z pożyczki na cele biznesowe należy prowadzić szczegółową dokumentację transakcji pokrywanych tymi funduszami.
Kredyt konsolidacyjny dla firm
Kredyt konsolidacyjny dla firm działa na podobnej zasadzie, jak dla osób prywatnych. Za jego pomocą przedsiębiorstwo, które posiada kilka zobowiązań w różnych miejscach, może scalić je w jedną, łatwiejszą do spłaty pożyczkę o dłuższym okresie kredytowania. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne z wielu względów, jednak możliwe jedynie dla przedsiębiorstw niezalegających z żadnymi, bieżącymi płatnościami.
Przede wszystkim kredyt konsolidacyjny firmowy zmniejsza miesięczną ratę do spłacania, aby móc uniknąć ewentualnych opóźnień spowodowanych niewypłacalnością. Może to pomóc firmie kontynuowanie dotychczasowego funkcjonowania, bez strat czy konieczności podejmowania cięć budżetowych. Co więcej, rata może być dostosowana do możliwości oraz potrzeb przedsiębiorstwa, co pozwoli firmie zachować bezpieczną płynność finansową.
Decydując się na zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego dla naszej firmy, musimy pamiętać o tym, że podmiot udzielający nam takiej pożyczki może nam odmówić w momencie gdy nasza firma znajduje się w bardzo kiepskiej sytuacji finansowej i już wcześniej zdarzało nam się mieć bardzo duże opóźnienia przy spłacie rat za poszczególne kredyty. Regularna spłata zobowiązań jest niewątpliwie bardzo ważną sprawą w przypadku starania się o kredyt konsolidacyjny. Dzieje się tak, ponieważ świadczy to o nas jako kredytobiorcach i pozwala ocenić naszą wiarygodność, jeśli chodzi o spłatę zobowiązań, jak również i uzyskać pewne dodatkowe opcje, gdy już otrzymamy pożyczkę konsolidacyjną.
Dlaczego warto zdecydować się na konsolidację kredytów firmowych?
Tak jak już wspomnieliśmy nieco wyżej, kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest dla osób posiadających czy też prowadzących własną działalność gospodarczą. Wśród zalet tego rozwiązania wymienić możemy niewątpliwie nie tylko obniżenie miesięcznych zobowiązań, ale również zapewnić nam jeden, stały termin spłaty. Dzięki czemu nie będziemy musieli się martwić o to, by pamiętać o ciągłym przelewaniu rat dla różnych kredytodawców każdego miesiąca. Bardzo dużą korzyścią dla nas w przypadku kredytu konsolidacyjnego jest fakt, że podmiot, u którego jest on spłacany, jest tylko jeden. Brak kilku na raz ułatwia formę spłaty (zdarza się to w momencie gdy zaciągamy kilka kredytów w różnych bankach).
Kredyt na działalność gospodarczą
Kredyt na działalność gospodarczą może być pobierany ze względu na chęć rozpoczęcia jej funkcjonowania lub dalszy rozwój. Fundusze z kredytu mogą być przeznaczone m.in. na inwestycję, zakup niezbędnego zaopatrzenia działalności czy wypłata wynagrodzeń. Możliwość dostania takiej pożyczki może być jednak uwarunkowana wieloma czynnikami takimi, jak zdolność kredytowa czy wniesione zabezpieczenie w różnej postaci.
Pomagamy naszym Klientom uzyskać kredyt na działalność gospodarczą przyznany na preferencyjnych warunkach z możliwie niskim oprocentowaniem. Bierzemy pod uwagę możliwości oraz potrzeby działalności względem wysokości miesięcznej raty i okresu spłacania zobowiązania. Dzięki temu nie będzie ona w żadnym stopniu utrudniała codziennego funkcjonowania firmy i pozwoli jej się rozwinąć. Wszelkie zlecenia staramy się realizować w możliwie najkrótszym czasie, aby Państwa działalność mogła szybko reagować na pojawiające się koszty i możliwości inwestycyjne.