O kredyt na oświadczenie z reguły ubiegają się osoby, którym zależy na czasie, a także szybkim przyznaniu i otrzymaniu dodatkowej gotówki. W przypadku tego produktu kredytodawca rezygnuje bowiem z wymogu otrzymania stosownych poświadczeń i dokumentów potwierdzających wysokość i regularność dochodu. Brak dodatkowych formalności znacząca skraca cały proces, a bank dokonuje weryfikacji samodzielnie w szybki i sprawny sposób.

Trzeba jednak pamiętać, że kredyt na oświadczenie często wiąże się z większym ryzykiem dla banku, że kredytobiorca nie będzie spłacał rat na czas oraz w konsekwencji – wyższym oprocentowaniem pożyczki. W naszej firmie jednak zawsze staramy się uzyskać jak najlepsze warunki (niska rata i korzystne oprocentowanie) dla naszych Klientów, którzy potrzebują uzyskania szybkiego finansowania.

Co należy wiedzieć o kredytach na oświadczenie?

Instytucje finansowe w ramach kredytu na oświadczenie przekazują klientom stosunkowo niskie kwoty, mieszczące się w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Kredyt uzyskany tą drogą jest też droższy od kredytu na zaświadczenie. Udzielenie go kredytu wiąże się bowiem dla banku z wyższym ryzykiem. Przy składaniu wniosku o uzyskanie kredytu nie trzeba przedstawiać dodatkowych dokumentów potwierdzających wysokość uzyskiwanych dochodów. Nie znaczy to jednak, że informacje te nie są weryfikowane. Dlatego w oświadczeniu muszą zostać przedstawione informacje odpowiadające stanowi faktycznemu. W innym wypadku kredytobiorcy grozi poważna odpowiedzialność karna z tytułu próby wyłudzenia kredytu.