O kredyt na oświadczenie z reguły ubiegają się osoby, którym zależy na czasie, a także szybkim przyznaniu i otrzymaniu dodatkowej gotówki. W przypadku tego produktu kredytodawca rezygnuje bowiem z wymogu otrzymania stosownych poświadczeń i dokumentów potwierdzających wysokość i regularność dochodu. Brak dodatkowych formalności znacząca skraca cały proces, a bank dokonuje weryfikacji samodzielnie w szybki i sprawny sposób.

Trzeba jednak pamiętać, że kredyt na oświadczenie często wiąże się z większym ryzykiem dla banku, że kredytobiorca nie będzie spłacał rat na czas oraz w konsekwencji – wyższym oprocentowaniem pożyczki. W naszej firmie jednak zawsze staramy się uzyskać jak najlepsze warunki (niska rata i korzystne oprocentowanie) dla naszych Klientów, którzy potrzebują uzyskania szybkiego finansowania.

Co należy wiedzieć o kredytach na oświadczenie?

Instytucje finansowe w ramach kredytu na oświadczenie przekazują klientom stosunkowo niskie kwoty, mieszczące się w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Kredyt uzyskany tą drogą jest też droższy od kredytu na zaświadczenie. Udzielenie go kredytu wiąże się bowiem dla banku z wyższym ryzykiem. Przy składaniu wniosku o uzyskanie kredytu nie trzeba przedstawiać dodatkowych dokumentów potwierdzających wysokość uzyskiwanych dochodów. Nie znaczy to jednak, że informacje te nie są weryfikowane. Dlatego w oświadczeniu muszą zostać przedstawione informacje odpowiadające stanowi faktycznemu. W innym wypadku kredytobiorcy grozi poważna odpowiedzialność karna z tytułu próby wyłudzenia kredytu.

Przed złożeniem wniosku o kredy na oświadczenie warto zdawać sobie sprawę z tego, że może się on wiązać z krótkim terminem spłaty wynoszącym nawet jedynie 30 dni.

Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać kredyt na oświadczenie?

Aby bank pozytywnie rozpatrzył wniosek o kredyt na oświadczenie, należy spełnić kilka warunków. Są one bardzo podobne do tych, które występują przy standardowym kredycie. Przede wszystkim trzeba mieć ukończone 18 lat i posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Od potencjalnego kredytobiorcy wymaga się również posiadania stałego źródła dochodów i zdolności kredytowej. Dodatkowo przydatna będzie dobra historia kredytowa. Jeżeli zdecydujesz się na złożenie wniosku przez internet, przygotuj również swój adres email, aktywny numer telefonu oraz konta bankowego. Przydatny okaże się również dowód osobisty.

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek pytanie związane z warunkami otrzymania kredytu na oświadczenie lub potrzebujesz pomocy przy złożeniu wniosku, nasi specjaliści pomogą Ci w dopełnieniu wszelkich koniecznych formalności i udzielą fachowych porad.