Kredyt z terminową umową i umową zlecenia

Otrzymanie kredytu gotówkowego, kiedy pracują Państwo na umowie na czas określony, wcale nie musi być trudne. Aby jednak otrzymać kredyt z umową terminową albo umową zlecenia, należy spełnić kilka wymogów. Przede wszystkim musicie się Państwo liczyć z faktem, że bank zbada Waszą historię kredytową. Dlatego najlepiej jest budować ją już od pierwszego dnia zatrudnienia. Jednym z lepszych rozwiązań będzie karta kredytowa. Wystarczy wziąć na raty mały sprzęt AGD i regularnie go spłacać.

Kredyt gotówkowy bez zabezpieczeń

Kredyt gotówkowy bez zabezpieczeń to korzystne rozwiązanie z wielu przyczyn. Przede wszystkim kredytobiorca może otrzymać odpowiednią sumę gotówki wyłącznie na podstawie swojego bieżącego dochodu (niezależnie od posiadanej umowy), a także historii kredytowej. W przypadku mniejszych kwot zdarza się, że banki nie wymagają nawet udokumentowanego dochodu. Co więcej, środki uzyskane z otrzymania kredytu gotówkowego bez zabezpieczeń mogą zostać przeznaczone na dowolnie wybrany cel. 

Osoba ubiegająca się o taki kredyt nie potrzebuje także żadnych dodatkowych zabezpieczeń finansowych, co oznacza, że w przypadku np. opóźnienia w spłacaniu rat, kapitał kredytobiorcy nie będzie zagrożony przejęciem. Wierzyciele nie mają bowiem prawa, aby przejąć jakikolwiek majątek takiej osoby. Kredyt gotówkowy bez zabezpieczeń to rozwiązanie cenione za brak zbędnych i wymagających formalności, które są konieczne w przypadku standardowych kredytów z zabezpieczeniem lub na bardzo duże kwoty pieniężne.

Kredyt z terminową umową

Aby dostać kredyt z terminową umową, należy spełnić kilka istotnych, restrykcyjnych warunków. Niemniej jednak osoby, które pracują na umowie podpisanej na czas określony, mogą z powodzeniem ubiegać się o otrzymanie kredytu. Przede wszystkim powinni Państwo dokładnie zadbać o swoją nieskazitelną historię kredytową. W tym miejscu z pomocą przychodzi rozsądne korzystanie z karty kredytowej i spłacanie jej w odpowiednim terminie. 

Dobrym rozwiązaniem jest także kupienie nawet niewielkiego sprzętu AGD czy RTV na raty. Dla pracownika banku decydującego o udzieleniu Państwu kredytu z terminową umową będzie to znacząca informacja, która sugeruje wiarygodność i wypłacalność kredytobiorcy. Istotną kwestią jest także okres, na jaki została zawarta umowa (im dłuższy czas, tym lepiej) oraz czy jest to pierwsza, czy kolejna umowa podpisana w tym samym zakładzie pracy. Często można także poprosić o pracodawcę o wystawienie stosownego dokumentu (tzw. promesy zatrudnienia) oświadczającego, że kolejna umowa zostanie podpisana po wygaśnięciu obecnej.

Kredyt z umową zlecenia

W momencie ubiegania się o kredyt na największą korzyść działa posiadanie umowy o pracę podpisanej na czas nieokreślony. Jednak podobnie, jak w przypadku umowy terminowej, kredyt z umową zlecenia jest również jak najbardziej możliwy do uzyskania. W takim wypadku dla kredytobiorcy niezwykle istotny może okazać się jego staż pracy, a także odpowiednia wysokość oraz historia dochodów. Ważny jest również okres, przez jaki kredytobiorca dotychczas przepracował z obecnym pracodawcą.

Zdolność i historia kredytowa, ilość osób do utrzymania przez kredytobiorcę oraz jego nadwyżka finansowa są sprawdzane niezwykle dokładnie w przypadku kredytu z umową zlecenia. Pracownicy banku przed akceptacją muszą mieć bowiem pewność, że dana osoba będzie miała możliwość spłacania miesięcznych rat niezależnie od posiadanej umowy. Dlatego przed ubieganiem się o kredyt warto również kupić jakiś drobny sprzęt na raty i wykazać jego terminową spłatę.