Kredyt z terminową umową i umową zlecenia

Otrzymanie kredytu gotówkowego, kiedy pracują Państwo na umowie na czas określony, wcale nie musi być trudne. Aby jednak otrzymać kredyt z umową terminową albo umową zlecenia, należy spełnić kilka wymogów. Przede wszystkim musicie się Państwo liczyć z faktem, że bank zbada Waszą historię kredytową. Dlatego najlepiej jest budować ją już od pierwszego dnia zatrudnienia. Jednym z lepszych rozwiązań będzie karta kredytowa. Wystarczy wziąć na raty mały sprzęt AGD i regularnie go spłacać.

Kredyt gotówkowy bez zabezpieczeń

Kredyt gotówkowy bez zabezpieczeń to korzystne rozwiązanie z wielu przyczyn. Przede wszystkim kredytobiorca może otrzymać odpowiednią sumę gotówki wyłącznie na podstawie swojego bieżącego dochodu (niezależnie od posiadanej umowy), a także historii kredytowej. W przypadku mniejszych kwot zdarza się, że banki nie wymagają nawet udokumentowanego dochodu. Co więcej, środki uzyskane z otrzymania kredytu gotówkowego bez zabezpieczeń mogą zostać przeznaczone na dowolnie wybrany cel. 

Osoba ubiegająca się o taki kredyt nie potrzebuje także żadnych dodatkowych zabezpieczeń finansowych, co oznacza, że w przypadku np. opóźnienia w spłacaniu rat, kapitał kredytobiorcy nie będzie zagrożony przejęciem. Wierzyciele nie mają bowiem prawa, aby przejąć jakikolwiek majątek takiej osoby. Kredyt gotówkowy bez zabezpieczeń to rozwiązanie cenione za brak zbędnych i wymagających formalności, które są konieczne w przypadku standardowych kredytów z zabezpieczeniem lub na bardzo duże kwoty pieniężne.

Kredyt z terminową umową

Aby dostać kredyt z terminową umową, należy spełnić kilka istotnych, restrykcyjnych warunków. Niemniej jednak osoby, które pracują na umowie podpisanej na czas określony, mogą z powodzeniem ubiegać się o otrzymanie kredytu. Przede wszystkim powinni Państwo dokładnie zadbać o swoją nieskazitelną historię kredytową. W tym miejscu z pomocą przychodzi rozsądne korzystanie z karty kredytowej i spłacanie jej w odpowiednim terminie. 

Dobrym rozwiązaniem jest także kupienie nawet niewielkiego sprzętu AGD czy RTV na raty. Dla pracownika banku decydującego o udzieleniu Państwu kredytu z terminową umową będzie to znacząca informacja, która sugeruje wiarygodność i wypłacalność kredytobiorcy. Istotną kwestią jest także okres, na jaki została zawarta umowa (im dłuższy czas, tym lepiej) oraz czy jest to pierwsza, czy kolejna umowa podpisana w tym samym zakładzie pracy. Często można także poprosić o pracodawcę o wystawienie stosownego dokumentu (tzw. promesy zatrudnienia) oświadczającego, że kolejna umowa zostanie podpisana po wygaśnięciu obecnej.

Kredyt z umową zlecenia

W momencie ubiegania się o kredyt na największą korzyść działa posiadanie umowy o pracę podpisanej na czas nieokreślony. Jednak podobnie, jak w przypadku umowy terminowej, kredyt z umową zlecenia jest również jak najbardziej możliwy do uzyskania. W takim wypadku dla kredytobiorcy niezwykle istotny może okazać się jego staż pracy, a także odpowiednia wysokość oraz historia dochodów. Ważny jest również okres, przez jaki kredytobiorca dotychczas przepracował z obecnym pracodawcą.

Zdolność i historia kredytowa, ilość osób do utrzymania przez kredytobiorcę oraz jego nadwyżka finansowa są sprawdzane niezwykle dokładnie w przypadku kredytu z umową zlecenia. Pracownicy banku przed akceptacją muszą mieć bowiem pewność, że dana osoba będzie miała możliwość spłacania miesięcznych rat niezależnie od posiadanej umowy. Dlatego przed ubieganiem się o kredyt warto również kupić jakiś drobny sprzęt na raty i wykazać jego terminową spłatę. Im bogatsza historia zakupów na raty, tym lepiej. Banki dużo przychylniej patrzą na osoby, które miały już jakieś historie związane ze spłatą comiesięcznych zobowiązań.
Jak widać wbrew ogólnym przekonaniom, można wziąć kredyt z umową zlecenia, potrzeba jednak większego wysiłku, by wykazać przed bankiem, że jest się w stanie terminowo spłacać raty zaciągniętego zobowiązania. Właśnie dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest skorzystanie z pomocy specjalisty w dziedzinie finansów. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania, rozwieją ewentualne wątpliwości i dołożą wszelkich starań, by Twój wniosek o kredyt został pozytywnie rozpatrzony przez bank. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą i omówienia szczegółów współpracy.