Kredyt bez zdolności kredytowej, czym jest, gdzie go dostać ?

Na każdym etapie naszego życia pojawić się mogą niespodziewane wydatki. Zakup samochodu, konieczny remont mieszkania to tylko wybrane przypadki. Co jednak kiedy spotykamy się odmową przyznania kredytu, czyli sytuacją kiedy bank zasłania się brakiem zdolności kredytowej i nie jest w stanie udzielić nam kredytowania?

Najczęściej klienci udają się do swojego banku, słysząc że nie da się im pomóc ponieważ nie dysponują już zdolnością kredytową. Niestety często w takiej sytuacji klienci zwracają się po pomoc do sektora poza bankowego. To duży błąd. Krótkoterminowe zobowiązania, na 12 czy 24 miesiące mogą spowodować problem niewypłacalności. Klient z czasem ma coraz większy problem z regulowaniem wysokich rat. Zdecydowanie lepiej, w przypadku spotkania się z odmową bankową zwrócić się do profesjonalnego doradcy bądź pośrednika kredytowego. To że rodzimy bank nie dał kredytu nic jeszcze nie znaczy. Często klienci posiadają już maksymalną kwotę dostępną z banku A. Równie często ich rodzimy bank gorzej podchodzi do kwestii zdolności kredytowej niż konkurencja. Dla przykładu: Stosunek dochodu do możliwej raty w banku A wynosi maksymalnie 50 %. Czyli maksymalnie połowę naszego dochodu możemy przeznaczać na raty. W konkurencyjnym banku, banku B ten przelicznik może wynosić 60%. Zdarzają się nawet przypadki banków skłonnych udzielić raty na 70 % wynagrodzenia klienta.

Kredyty bez zdolności kredytowej, wyliczanie zdolności

Każdy bank posiada swoje metody określania i wyliczania kwestii zdolności kredytowej. Dziesiątki czynników kategoryzują klientów i przypisują mu możliwą zdolność. Takimi czynnikami są np.: wykształcenie, stan cywilny, status posiadania, ilość osób na utrzymaniu u i wiele innych. Od poszczególnych danych oświadczonych przez klienta we wniosku zależy wyliczona zdolność kredytowa. Z pewnością kawaler z mieszkaniem własnościowym nie mający nikogo utrzymaniu będzie mieć lepszą zdolność kredytową niż samotny ojciec 2 dzieci z wynajmowanym mieszkaniem. Banki ostrożnie podchodzą kiedy klient posiada wysokie koszty utrzymania, koszt mieszkania.

Dlaczego nie posiadam zdolności kredytowej

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, często zadawane pytanie przez naszych klientów. Każda sprawa tak naprawdę wymaga indywidualnego podejścia. 90 % klientów po dokładnym ich zdiagnozowaniu jednak posiada zdolność kredytową. Tylko mała część z nich faktycznie jest na tyle zakredytowana że nie można jej pomóc. Wiele banków oferuje rozwiązania jak kredyty na oświadczenie, bądź kredyty konsolidacyjne, które uwalniają klienta od problemu braku zdolności kredytowej.

Gdzie dostać kredyt bez zdolności kredytowej?

Niestety nie wymienimy tu 2-3 banków gdzie klient bez zdolności kredytowej zawsze dostanie finansowanie. Po prostu nie ma takich. Dodatkowo banki zmieniają swoje oferty na tle często, że dziś wymienione przez nas ich nazwy, jutro mogłyby być już nie aktualne. U jednego klienta lepiej do problemu braku zdolności kredytowej podejdzie Alior Bank, u drugiego Pekao Bank Polski. Każdy bank, czy to Getin Bank, Santander czy Millenium rozpatruje setki czynników analizując klienta. Rolą pośrednika kredytowego, czy doradcy będzie procedowanie klienta na ofercie, w której są największe szanse uzyskania kredytu bankowego.

Podsumowaniem, omawiane kredyty wymagają profesjonalnego podejścia. Polecanym jest kontakt ze sprawdzonym doradcą kredytowym. Profesjonalista pomoże nam wyliczyć wszystkie kwestie naszej zdolności oraz przedstawi oferty. Biurem polecanym przez klientów jest np. dFinance.pl