Kredyt oddłużeniowy to pomocne rozwiązanie w momencie posiadania wielu różnych zobowiązań, których łączna suma miesięcznych rat przewyższa możliwości budżetowe. Zwłaszcza w sytuacji, gdy zalegają Państwo z jakimiś niespłaconymi lub opóźnionymi ratami. Taka pożyczka o dużej wartości pomoże Państwu pokryć wszelkie niedokonane dotychczas płatności oraz zapewni kilka innych benefitów. Przede wszystkim zamiast kilku kredytów w różnych miejscach na innych warunkach i oprocentowaniu zyskają Państwo tylko jeden. Dzięki temu łączna kwota zostanie rozbita na dłuższy czas spłacania, a więc na mniejsze, możliwe do realizacji raty miesięczne.

Kredyt oddłużeniowy działa na podobnej zasadzie, co kredyt konsolidacyjny. Różnicą jest jednak grupa odbiorców. Aby starać się o kredyt konsolidacyjny, należy pochwalić się odpowiednią historią kredytową. Kredyty oddłużeniowe natomiast zostały przygotowane dla osób, które są w krytycznej sytuacji zadłużenia i potrzebują pomocy, aby wyjść z kłopotów finansowych.

Zmniejszenie raty kredytu

Optymalizacja zobowiązań finansowych to często skuteczny sposób na to, aby wyjść z pętli długów. Poprzez konsolidację zaciągniętych pożyczek można uzyskać zmniejszenie raty kredytu. Dzięki temu będą Państwo wówczas spłacać tylko jedną ratę zamiast wielu. Co więcej, jej wielkość ulegnie obniżeniu, jednak okres kredytowania się wydłuży. Dlatego, jeśli borykacie się Państwo z problemami finansowymi, gorąco zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Odkładanie tego typu spraw na później nie jest bowiem dobrym pomysłem. Z każdym miesiącem pętla zadłużenia zaciska się coraz mocniej, a doraźne próby ratowania sytuacji mogą nierzadko skończyć się pogłębieniem problemów finansowych. Nasi doświadczeni doradcy pomogą Wam skutecznie zmniejszyć raty dotychczasowych kredytów, a także z powodzeniem wyjść z finansowego dołka.

Zmniejszenie raty kredytu – kiedy warto się na to zdecydować?

Zamiana wielu zobowiązań w jedno większe oraz idące za tym zmniejszenie raty kredytu często jest ogromną pomocą dla osób, które nie radzą sobie finansowo z ich regularnym spłacaniem. Rozwiązania takie, jak konsolidacja kredytu lub kredyt oddłużeniowy pozwalają to osiągnąć. Dzięki nim nowa, większa pożyczka zostaje rozbita na dłuższy czas kredytowania, a tym samym następuje odpowiednie pomniejszenie raty kredytu spłacanej co miesiąc.

Często zdarza się, że osoba, która zdecydowała się na pożyczkę, przestaje sobie radzić z jej spłacaniem. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, np. nagłą utratą dochodu, chorobą czy związanymi z nią nieprzewidzianymi wydatkami. Dlatego wysokość miesięcznej raty nowego kredytu jest dostosowywana do obecnych potrzeb oraz możliwości finansowych kredytobiorcy, aby umożliwić mu jak najmniej drastyczne wyjście z zaciągniętych długów.