Niespodziewana zmiana sytuacji lub ważny wydatek, którego nie ujęliśmy w naszym budżecie to elementy skłaniające nas do skorzystania z pożyczki. Taka potrzeba zachodzi w życiu osób w każdym wieku, niezależnie od posiadanego statusu. Jak pokazują badania, po dodatkowe środki coraz częściej zgłaszają się osoby starsze, a także te zaliczane do grupy rencistów. Jednak czy tacy odbiorcy mają szansę na otrzymanie wsparcia? Jeśli tak, to jak przebiega proces ubiegania się o pożyczkę? I na co zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji? Na te i inne pytania odpowiada nasz artykuł.  

Dostępność usług finansowych

Zarówno praktyka, jak i przeprowadzone badania dowodzą, że uzyskanie pożyczki w przypadku rencistów nie jest czymś trudnym. Dodatkowo – tak jak wspomnieliśmy – osoby z tej grupy stanowią liczną rzeszę klientów instytucji finansowych. Dlaczego tak jest? Okazuje się, że głównym powodem takiej sytuacji jest otrzymywane świadczenie, które, chociaż jest pewne i wypłacane co miesiąc, jest także dość niskie. A życie potrafi zaskakiwać – szczególnie jeśli dana osoba cierpi na liczne schorzenia, które postępują i coraz bardziej utrudniają codzienne funkcjonowanie. 

Z drugiej jednak strony banki chętnie udzielają wsparcia zarówno emerytom, jak i rencistom. Specjaliści wiedzą, że osoby te rzeczywiście potrzebują pomocy w postaci gotówki, a także, że sumiennie spłacają zaciągnięte zobowiązania. 

Pożyczka dla rencisty – wymagania

Oczywiście w czasie zaciągania pożyczki należy liczyć się z pewnymi wymaganiami, które trzeba spełniać. Szczegóły zależą od modelu działania danej placówki, dlatego warto zapoznać się z konkretną ofertą. 

W większości przypadków pod uwagę brane są jednak elementy, takie jak wiek, historia kredytowa, a także wysokość i regularność dochodów. Duże znaczenie ma m.in. historia kredytowania w BIK-u. Wymagania te stanowią część standardowej procedury, która dotyczy wszystkich osób ubiegających się o wsparcie – nawet jeśli zalicza się je do grona pracujących. Należy także wspomnieć, że atutem rencistów jest wysoka stabilność dochodów i brak dodatkowych obciążeń, takich jak kredyty hipoteczne. Zaciągnięcie pożyczki na średnim poziomie nie jest więc trudne do zrealizowania.

Jak uzyskać pożyczkę?

Oczywiście renciści ubiegają się o pożyczkę tak samo, jak wszyscy inni kredytobiorcy. Jedną z możliwości jest osobiste spotkanie w siedzibie firmy, podczas którego konsultant przedstawia nam wszystkie niezbędne szczegóły. Dobrym rozwiązaniem jest także skorzystanie z rozmowy telefonicznej, która pozwala zdobyć wstępne informacje, na podstawie których możemy odpowiednio przygotować się do kluczowego spotkania. Świetną opcją jest także skorzystanie z najnowszych technologii, które umożliwiają zawarcie umowy bez wychodzenia z domu. Uzyskanie pożyczki online jest bardzo proste, a co najważniejsze w pełni bezpieczne.  

Nasza oferta

Jeśli jesteś rencistą i zastanawiasz się, gdzie możesz szybko, bezpiecznie i łatwo uzyskać pożyczkę, sprawdź naszą ofertę. Jesteśmy świadomi, jak cenny jest czas naszych klientów, dlatego dążymy do uproszczenia wszystkich formalności i dbamy o pełen komfort na każdym etapie współpracy. Dzięki naszym wysiłkom możesz skorzystać z unikalnej, uproszczonej procedury starania się o wsparcie.

Naszym głównym celem jest tworzenie unikalnych ofert kredytowych i bycie blisko naszych klientów, zawsze kiedy potrzebują finansowego wsparcia. Obecnie współpracujemy z: Alior Bank, Nest Bank, Getin Bank, Plus Bank, mBank, Raiffeisen, Credit Agricole, Santander Bank Polska, Santander Consumer Bank, Bank Pocztowy, Idea Bank, SKOK, TF Bank, PKO BP, Pekao SA, BGŻ BNP Paribas.

Naszymi największymi zaletami jest szybkość i skuteczność działania, niezawodność i pełen profesjonalizm, a także wysoka jakość świadczonych usług, odpowiedzialność i uczciwość. Już dziś sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić!