logo dfinance

Dokumenty do kredytu konsolidacyjnego – co przygotować, aby uzyskać kredyt?

Dokumenty do konsolidacji kredytów

Zapraszamy do naszego wpisu, poruszającego temat niezbędnych dokumentów, koniecznych do uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Dowiesz się z niego jakie kredyty mogą być konsolidowane, czy zawsze konieczny jest pełen pakiet dokumentów oraz jak zakończyć starania się o kredyt sukcesem.

Kredyt Konsolidacyjny, co potrzebne, pomoc w uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego

Jeśli planujesz staranie się o kredyt konsolidacyjny, odpowiednie przygotowanie dokumentów znacząco przyspieszy cały proces. Dzięki konsolidacji możesz zmniejszyć miesięczną ratę nawet o 50% w stosunku do aktualnie spłacanych zobowiązań. Sprawdź co będzie potrzebne i jak wygląda procedura. 

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie obecnie najlepiej jest wnioskować o kredyt konsolidacyjny, zapraszamy do kontaktu. Doradcy dFinance.pl są na bieżąco z aktualnymi promocjami, najtańszymi ofertami kredytów konsolidacyjnych.

Jakie zobowiązania można zamknąć kredytem konsolidacyjnym?

Banki są w stanie skonsolidować wszystkie zobowiązania klientów widoczne w Biurze Informacji Kredytowej, takie jak:

– Karty kredytowe

– Kredyty gotówkowe

– Kredyty konsolidacyjne

– Limity w koncie

– Debety

– Kredyty obrotowe

– Kredyty odnawialne

Jeśli jakiś zobowiązań nie ma w BIK, do konsolidacji zawsze można dobrać wolną gotówkę. Wtedy klient sam zamyka swoje pozostałe zobowiązania jak pożyczki, długi u rodziny czy prywatnych pożyczkodawców.

Jakie dokumenty i dane potrzebne są do kredytu konsolidacyjnego?

W poniższej liście zebraliśmy wszystkie możliwe dane i dokumenty do kredytu konsolidacyjnego. Wnioskując o kredyt, bank nigdy nie zażąda od nas pełnej listy dokumentów, a jedynie te konieczne z jego punktu widzenia. 

1. Dane Kredytobiorcy do kredytu konsolidacyjnego

Podstawowym dokumentem, umożliwiającym uzyskanie oferty konsolidacji jest dowód osobisty klienta. Tylko klienci z potwierdzoną tożsamością, za pomocą danych takich jak pesel, seria i nr dowodu są w stanie uzyskać ofertę kredytu. Dokumentem potwierdzającym dane klienta może być także paszport. Do uzupełnienia wniosku, będą potrzebne jeszcze informacje takie jak nazwisko rodowe matki klienta, numer telefonu czy stan cywilny.

2. Udokumentowanie dochodu do kredytu konsolidacyjnego 

Najogólniej, bank potrzebuje od nas jednego z dwóch dokumentów dochodowych, 3 ostatnich przelewów od pracodawcy lub zaświadczenia o wynagrodzeniu. W wyjątkowych sytuacjach bank może poprosić o całościowy wyciąg z historii rachunku klienta bądź potwierdzenie o odprowadzaniu składek z ZUS. Zwracając się do kompetentnych doradców kredytowych np. do dFinance.pl oszczędzimy sobie czasu i biegania za dokumentami. Doradcy dFinance.pl gwarantują uzyskanie kredytu z minimum dokumentów.

W przypadku emerytów i rencistów takim dokumentem jest ostatni przelew świadczenia, ostatni dokument waloryzacji bądź pasek od listonosza.

Przy działalności gospodarczej banki wymagają KPiR lub PIT. Tutaj jednak wszystko zależy od poziomu oferty i podejścia banku. Tutaj niezbędnym będzie kontakt z profesjonalnym pośrednikiem w kredytach firmowych. Specjalista pomoże uzyskać najtańszy możliwy kredyt z minimum dokumentów.

Jakimi dokumentami potwierdzić zobowiązania do konsolidacji?

Aby udowodnić przed bankiem, że chcemy zamknąć nasze pożyczki i kredyty musimy dostarczyć określone dokumenty potwierdzające ten fakt. Wyróżnić możemy:

1. Umowa kredytowa konsolidowanego zobowiązania

Dokument najczęściej żądany przez banki. Zawiera wszystkie szczegółowe informacje jak nr umowy kredytu, datę zawarcia czy nr rachunku do spłaty. Jest najbardziej wiarygodnym dokumentem. Przy konsolidowaniu np. 10 zobowiązań z sektora poza bankowego jest to nieco uciążliwy sposób dokumentacji. Pożyczki uruchamiane online, gubione umowy to częsty przypadek u klientów.

2. Harmonogram konsolidowanego zobowiązania

Dostarczenie harmonogramu również jest dla banku bardzo wiarygodnym potwierdzeniem, zawiera nr kredytu, datę zawarcia oraz rachunku do spłaty zobowiązania.

3. Ostatnie potwierdzenie płatności raty konsolidowanego zobowiązania

Dostarczenie wygenerowanego przelewu, ostatniej płatności kredytu. Taki dokument również zawiera nr konta do spłaty czy nr kredytu. Bardzo prosty i szybki sposób udokumentowania swoich zobowiązań przeznaczonych do konsolidacji, szczególnie w przypadku klientów korzystających z bankowości internetowej.

4. Oświadczenie konsolidacyjne

Dokument stosowany przez wybrane banki, zazwyczaj w kwotach konsolidacji, nie przekraczającej 50 tyś zł. Klient wskazuje nr konta do zamknięcia swojego zobowiązania. Bank nie żąda od niego żadnych wiążących dokumentów. Najprostsza forma, najmniej uciążliwa dla klientów. Stosowana bardzo często w przypadku biur pośrednictwa kredytowego, np. w dFinance.pl

Kredyt konsolidacyjny bez dokumentów dochodowych, czy to możliwe?

Tak, ale tylko w określonych przypadkach. Część banków oferuje kredyty na oświadczenie, czyli bez konieczności przedstawiania zaświadczeń o dochodzie. Najczęściej limitem jest kwota 30 tys. zł. To opcja idealna dla osób szukających szybkiego finansowania z minimalną ilością formalności. 

Podsumowanie: Przygotowanie odpowiednich dokumentów do kredytu konsolidacyjnego to pierwszy krok do obniżenia miesięcznej raty i uporządkowania finansów. Niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem etatowym, emerytem czy prowadzisz firmę – skorzystanie z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego może znacząco ułatwić proces

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839

Zostaw Swój numer - oddzwonimy

biuro@dfinance.pl +48 537 166 839