Kredyt gotówkowy to najszybszy sposób na podreperowanie domowego budżetu. Czasy się zmieniają i dzisiaj banki są o wiele bardziej przychylne klientom, a co za tym idzie, nie wymagają od nich spełnienia tylu wymagań formalnych, co kiedyś. Podpowiadamy, jakie warunki należy spełniać, aby klasyfikować się do otrzymania kredytu gotówkowego.
Słowem wstępu
Z pewnością nie raz znaleźliście się Państwo w sytuacji, w której pilnie potrzebowaliście dodatkowej gotówki, a Wasze konto pokazywało Wam okrągłą sumę zera złotych i zera groszy. Samochód się zepsuł, pralka odmówiła posłuszeństwa, a dziecko potrzebowało wyprawki szkolnej? Właśnie w takich przypadkach dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z kredytu gotówkowego.
Kto może ubiegać się o kredyt gotówkowy?
Najważniejszym warunkiem, który koniecznie należy spełnić, jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej (bez wykazania zdolności kredytowej klient może uzyskać jedynie kredyty gotówkowe na oświadczenie, w wysokości maksymalnie 20 tyś zł). Bank będzie interesowała również nasza wiarygodność. W celu jej weryfikacji sprawdzi, czy regulowaliśmy dotychczas zaciągnięte pożyczki w terminie oraz podsumują łączną sumę wszystkich posiadanych zadłużeń. Jeżeli wszystkie zobowiązania spłacane były regularnie i nie istniały żadne opóźnienia, to nie ma się czym martwić. Bank potraktuje nas jako wiarygodnych i chętnie podpisze z nami umowę kredytową.
Warunki otrzymania kredytu gotówkowego
Aby otrzymać kredyt gotówkowy, musimy najpierw skompletować wszystkie niezbędne dokumenty. Na szczęście ich lista jest krótka i składa się jedynie z dwóch pozycji. Pierwszą jest oczywiście dowód osobisty lub inny dokument, który potwierdzi naszą tożsamość. Na jego podstawie bank będzie mógł zweryfikować nasze dane, wiek i narodowość. Kolejnym dokumentem jest potwierdzenie dochodu, może to być zaświadczenie, jak również 3 ostatnie przelewy. Wszystko zależy od sytuacji ubiegającego się o kredyt. Dzięki temu bank samodzielnie oceni naszą zdolność kredytową. Zaświadczenie wydaje pracodawca lub w przypadku emerytów i rencistów – Zakład Ubezpieczeń Społecznych.