Każdy, kto prowadzi firmę wie, że do jej prawidłowego rozwoju konieczne są spore nakłady gotówki. Coraz częściej zdarza się, że przedsiębiorcy dla zapewnienia ciągłości finansowej zaciągają kredyty gotówkowe. Przedstawiamy, które kredyty cieszą się obecnie największą popularnością. Zachęcamy do uważnej lektury.

 

Kredyt inwestycyjny

Wyjątkowo popularna forma kredytu. Uzyskane w ramach tego świadczenia środki przedsiębiorcy mogą przeznaczyć zarówno na rozwój działalności, jak i finansowanie różnorodnych przedsięwzięć. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że banki przed udzielaniem tego typu kredytów dokonują szczegółowej analizy ekonomiczno-finansowej. Jej nadrzędnym celem jest sprecyzowanie, czy dana firma nie jest obarczona zbyt dużym ryzykiem i czy jej przedsięwzięcia mają jakąkolwiek szansę powodzenia.

 

Kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe to świadczenia, których celem jest finansowanie tzw. bieżącej działalności przedsiębiorstw. Najogólniej rzecz ujmując oznacza to, że uzyskane środki mogą być przeznaczane zarówno na wynagrodzenia pracownicze czy koszty administracyjne. Najczęściej właściciele firm decydują się na tę formę kredytu, aby zapewnić sobie płynność finansową, ponieważ duża część ich funduszy jest zamrożona w postaci należności od dłużników. Charakterystyczny dla kredytów obrotowych jest krótki termin spłaty, który wynosi mniej niż rok. Warto również wiedzieć, że kredyty obrotowe nie posiadają sztywnych harmonogramów spłaty rat.

 

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny dla firm, podobnie jak kredyt konsolidacyjny dla osób fizycznych, oparty jest na połączeniu wszystkich posiadanych zobowiązań w jedno. Decydując się na takie rozwiązanie, możliwe jest otrzymanie mniejszej i bardziej korzystnej raty kredytu oraz rozłożenie zobowiązania na dłuższy okres. Kredyt konsolidacyjny cieszy się wśród przedsiębiorców dużą popularnością. Wpływ na to ma oczywiście wygoda, którą za sobą niesie.